Село на Черкащині залишилось відрізаними від світу (ВІДЕО)

08 березня 2021, 20:03

У селі Голов’ятине, що на Черкащині, не працює аптечний пункт і не курсує автобус. За словами місцевої жительки Олени Іванченко, стали ніби відрізаними від світу.

Про це інформує "Суспільне".

Людей на сільській зупинці немає, бо чекати на автобус все одно марно.

- Ми їздили в Степанки на сесію, там сказали, що виділили 150 тисяч, аби автобус ходив три місяці, але й досі тиша, – розповіла місцева жителька Ольга Ворсул.

Зі слів місцевої жительки Валентини Тренько, курсувати з перебоями через складні погодні умови автобуси почали ще місяць тому. Виручає власний транспорт, але він є не у всіх:

- У мене дві онуки, ось і друга поїде в Черкаси навчатися, але добиратися нічим. Добре хоч, що у нас є машина, то ми возимо – і зустрічаємо, і вирдяжаємо, - каже жінка. Без аптеки і автобуса: як живуть люди у селі на ЧеркащиніСуспільне Черкаси

Замість щоденних рейсів у сільраді обіцяли організувати перевезення двічі на тиждень. Але, зі слів Олени Іванченко, проблему це не вирішить.

- Дали два рейси на тиждень. Один автобус на три села. Хіба ми можемо у ту коробочку влізти? Туди ще доїдеш, а назад – то попробуй ще сісти, - зауважує селянка.

Ще одна проблема – закрили аптечний пункт. А придбати ліки в іншому селі не можуть, бо немає чим туди дістатися. Раніше аптечний пункт діяв у ФАПі. Зі слів завідувачки Марії Артем’євої-Цибко, медикаменти для людей брала в борг в аптеці, але з нового року все змінилося.

- Поставили умови: або я купляю за власні кошти і надалі продаю, або поставлять касовий апарат. Але через малу кількість населення його ставити невигідно. Препарати є, але не для продажу – їх нам видають для невідкладної допомоги, - каже пані Марія.Без аптеки і автобуса: як живуть люди у селі на ЧеркащиніСуспільне Черкаси

Зі слів Ольги Ворсул, на цьому проблеми не завершуються, оскільки в селі планують закрити садок і перевести дітей у шкільне приміщення. Навіщо це робити, якщо заклад сучасний і з новим ремонтом – місцеві не розуміють.

Староста села Лариса Корнієнко розповіла, що садок відвідують дев’ятеро дітей, взимку взагалі троє-двоє. Заклад на електроопаленні, тож для громади утримувати його окремо нерентабельно.

Без аптеки і автобуса: як живуть люди у селі на ЧеркащиніСуспільне Черкаси

З перевізниками ведуть перемовини, але повпливати на кількість рейсів не можуть.

- Вони нам виставили ціну в 40 тисяч на місяць і взагалі не хочуть курсувати у нашу сторону. Оскільки пасажиропотік малий – кількість рейсів буде зменшена, – зазначила староста.

Заступник директора "Смілянське АТП" Володимир Скринчук розповів, що автобус курсує двічі на тиждень, а з цієї неділі буде тричі – два рази у будні і один – у вихідний.Без аптеки і автобуса: як живуть люди у селі на ЧеркащиніСуспільне Черкаси

- На приміських маршрутах пасажиропотік відсутній. Буває, такі рейси виконуємо, що взагалі автобус порожній. Їдеш із села в село і везеш п’ять людей, а як повертаєшся, то взагалі нікого в автобусі немає, – розповів він.



Аптека ж, зі слів Лариси Корнієнко, запрацює з 10-го березня, у приміщенні, де колись було відділення пошти.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору