Село на Черкащині місяць без води. Люди топлять сніг

19 лютого 2021, 14:01

фото тематичне

У селі Ромейкове Катеринопільської громади Черкаської області 3 тижні не працює водогін. Люди возять воду з інших сіл, а пенсіонери, які не мають змоги привезти, топлять сніг.

Про це повідомляє видання “Gazeta.ua”.

Як розповіла місцева жителька Ірина Лисиця, село розташоване на горі. Є лише одна свердловина колишнього колгоспу. Її намагалися взяти на баланс іншого села, з яким об’єднується Ромейкове, проте не вийшло. Три роки село було взагалі без водогону.

- Влітку водогін працює, бо фермер поливає поля. Взимку він консервує свердловину і село сидить без води. У нас у дворі є власна свердловина, і ми качаємо звідти. А сусіди, пенсіонери, та інші, які не мають власної свердловини топлять сніг і так мають воду. Бо до найближчої криниці – 500 метрів. Коли 3 роки не було води, старі люди просили молодших принести воду. Давали по 20 гривень за відро. А зараз зима, суцільна слизота, ніхто не носитиме, – розповідає місцева жителька.

Жінка каже, що востаннє вода була перед сильними морозами наприкінці січня.

- Щоби водогін не замерзав, треба було його прокачувати. Але ніхто цього не робив. Води немає й невідомо, коли буде.

Староста села говорить, що що труби на водогоні з пластику, їх потрібно гріти, щоб пішла вода, але в такому випадку пластик деформується.

- Там стоять пластикові труби й розігріти їх, щоби пустити воду немає сенсу, бо пластик розплавиться. Водогін на балансі Олександра Трохименка. Він самотужки платить за електроенергію, яка качає воду. Єдиний куток, на якому немає води, – вулиця Молодіжна. Там проживають молоді люди, які з розумінням ставляться до ситуації. Кому зовсім погано – бере воду з криниць. Спадуть морози, розмерзнуться труби – пустимо воду, – каже староста села Гончариха Валентина Коханчук.

- 2 роки свердловина на моєму балансі. Люди за воду не платять ні копійки. Але не в грошах суть. Я їх і не хочу. Просто через сильні морози замерзли труби. Як тільки вони спадуть, люди підуть на водогінну башту, відігріють, і вода з'явиться, – стверджує фермер Олександр Трохименко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору