Американська компанія Seagate, один з найбільших у світі виробників пристроїв для зберігання інформації, повідомила про те, що працює над технологією магнітного запису з підігрівом (HAMR). Ця розробка дасть змогу створювати жорсткі диски об’ємом до 30 ТБ.
Що таке HAMR?
Seagate вже доволі довгий час просуває технологію магнітного запису з підігрівом. Суть її в тому, що перед записом інформації частина магнітної пластини на короткий час нагрівається. З грудня 2020 року компанія почала випускати диски об’ємом 20 ТБ, створені за цією технологією, але в обмеженій кількості. Поки що ця кількість розрахована на те, щоб познайомити частину аудиторії з новим продуктом.
А ось після створення накопичувачів об’ємом 30 ТБ, які використовують технологію HAMR другого покоління, 20-терабайтні диски стануть доступними для масового споживача. Орієнтовно це відбудеться до кінця 2023 року. А до кінця поточного десятиліття компанія ставить перед собою ціль випустити накопичувачі на 100 ТБ.
Який об’єм потрібен користувачеві у 2021 році?
На сьогодні жорсткий диск 2 ТБ вже вважається необхідним мінімумом. Причому це стосується як внутрішніх дисків для ПК, так і зовнішніх. Річ у тім, що середній користувач зберігає все більші обсяги інформації. Адже смартфони знімають відео та фото у високій роздільній якості, тож цей контент потребує значного місця на диску для зберігання.
До того ж різниця в ціні між накопичувачами об’ємом 1 ТБ і 2 ТБ вже стала не дуже суттєвою. А от диски обсягом від 6 ТБ поки що не настільки розповсюджені на ринку. Але, враховуючи темпи розвитку, більші об’єми накопичувачів — лише справа часу.
*партнерський матеріал
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram