Про те, яку допомогу пропонує держава громадянам в умовах стрімкого підвищення тарифів на комунальні послуги, розповів журналістам із регіонів директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, інформує Черкаський край.
В Україні є три елементи соціального захисту населення. По-перше, це система пільг. На сьогоднішній день деякі категорії населення мають право на знижку 25-100 відсотків оплати комунальних послуг. По-друге, є програма компенсації додаткових витрат населення внаслідок підняття цін на житлово-комунальні послуги. І по-третє — програма житлових субсидій, яка почала діяти в Україні з 1995 року.
Наразі 1,1 мільйона українців користуються програмою житлових субсидій. Середній розмір — 354 гривні.
З 1 травня 2015 року входить у дію спрощена система отримання житлових субсидій. Скасовуються обмеження щодо майнового стану для отримання субсидії. Тобто, якщо у власності є два і більше житлові приміщення або два і більше автомобілів, людина має право на отримання субсидії. Також скасовуються обмеження стосовно наявності у складі домогосподарства непрацюючих осіб, які не перебувають на обліку як безробітні. Обмеження щодо здачі в найм житлового приміщення та покупки товарів, робіт чи послуг на суму понад 10 прожиткових мінімумів теж скасовуються. Проте вводиться обмеження для отримання субсидій — одноразова покупка на суму понад 50 тисяч гривень.
У квітні надавачі комунальних послуг виготовлять і забезпечать доставку кожному абоненту спрощеної заяви і декларації для отримання субсидії. Одночасно з платіжкою громадяни отримають форми заяви та декларації, також ознайомляться з інформацією про програму житлових субсидій та зможуть скористатися інструкцією для заповнення відповідних форм.
Громадянам не обов’язково буде особисто вистоювати черги в органах соцзахисту населення. Можна надіслати документи на адресу соціальної установи поштою, у сільській місцевості — передати документи уповноваженим сільських і селищних рад. Фахівці служб соціального захисту населення самі зв’яжуться з громадянами, які бажають отримати субсидію, і повідомлять результати розгляду їхніх документів.
Віднині субсидія призначається на календарний рік на підставі доходів за попередній календарний рік (інформація про доходи буде перевірятися за запитами до фіскальної служби).
На наступний рік субсидія буде призначатися автоматично, якщо в домогосподарстві не відбувається ніяких змін. Якщо ж у сім’ї сталися певні зміни, які впливають на призначення субсидії, необхідно у місячний термін поінформувати органи соціального захисту населення.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram