Ризики мінімізовано: прокуратура домоглася, аби на Митниці не забудовували узбережжя Дніпра

09 квітня 2024, 15:40

За позовом прокурора землі біля річки Дніпро у Черкасах повернули територіальній громаді міста.

У 2020 році за зверненнями представників територіальної громади Черкас органи прокуратури розпочали судовий спір, аби не допустити протиправну забудову земельної ділянки площею 1,2 га на узбережжі Дніпра по вулиці Сержанта Жужоми - між вулицями Володимира Великого (колишньою Гагаріна) та  Героїв Дніпра.

Встановлено, що Черкаська міська рада, порушуючи вимоги земельного та водного законодавства, здійснила реєстрацію цієї земельної ділянки з цільовим призначенням для житлової та громадської забудови. Незважаючи на те, що фактично ця земельна ділянка є землею водного фонду і закон виключає можливість її використання для будівництва. 

Захищаючи інтереси територіальної громади міста, Черкаська окружна прокуратура звернулася до суду позовом та наполягала відновити належний статус земельної ділянки. Ця справа неодноразово слухалася судами усіх інстанцій.

На початку 2024 року набрало законної сили рішення господарського суду Черкаської області про задоволення позову прокурора, яким визнано незаконною державну реєстрацію оспореної земельної та скасовано речове право на неї Черкаської міської ради.

Наразі забезпечено виконання вказаного судового рішення. Ризики можливої забудови понад гектару земель водного фонду мінімізовано, відновлено повноцінне використання земельної ділянки мешканцями та гостями Черкаси за призначенням.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору