Ризик 30 гривень: експерти прогнозують здорожчання долара

20 серпня 2016, 19:41

186883

Курс долара в Україні після тривалого затишшя почав зростати. На готівковому валютному ринку вартість "зеленого" вже перевалила за 26 грн/дол., пише Finance.ua.

Експерти впевнені, що новий виток девальвації стався через внутрішні "неполадки" в країні – загострення ситуації на Донбасі, проблем на міжбанку; а також через зволікання з траншем МВФ.

"Існує кілька причин для падіння гривні. Перша і найголовніша – це загострення ситуації на Донбасі і в Криму. Це додає нестабільності, і негативно впливає на поточний і майбутній приплив інвестицій в Україну. Друга причина – це відсутність траншу МВФ. Поки немає офіційного рішення про виділення коштів, інвестори турбуються", – розповів провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Долар США в світі, починаючи з початку серпня, знижується в ціні на тлі небажання американського центрального банку підвищувати відсоткову ставку. "Тому останнє зниження гривні більше пояснюється внутрішніми причинами", – заначає Шевчишин.

Як пояснили в самому Нацбанку, посилення коливань обмінного курсу на валютному ринку України не пов’язане з фундаментальними факторами і має ситуативний характер – на тлі загострення зовнішньополітичної ситуації.

На думку аналітиків, ситуація на валютному ринку виявилася біполярною і є кілька варіантів для розвитку ситуації в майбутньому.

Як пояснюють експерти "Atlant-Finance", існує варіант, що безготівковий долар поступово досягне позначки в 25,3 – 25,5 грн/дол. "Зміцнити гривню може період бюджетних платежів, що наближається, – експортери будуть продавати більше валюти для забезпечення гривневих податкових платежів. Але проти гривні виступить ситуація на готівковому ринку і виплати вкладникам збанкрутілих банків", – попереджають аналітики.

"Ми допускаємо, що до кінця серпня курс продажу безготівкового долара може становити 25,2 – 25,3 грн.,готівкового – 25,7 – 25,8 грн", – доповнює Шевчишин.

Не відмовляються експерти і від песимістичного сценарію – з доларом по 30 грн.

У той же час, НБУ поки що не втручався в ринок, вважаючи за краще спостерігати за ситуацією осторонь.

Коментарі

Вгору