Рибохорона та поліція спустошують заповідник на Черкащині (відео)

23 грудня 2015, 09:58

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/12/22/novosti-za-2015-12-22-1745_ae45421a81fc9ca16af2a8fa012c967b.mp4

На Черкащині орнітологічний заповідник перетворився на справжню меку для браконьєрів. Щоправда, полюють не на птахів, а на рибу. На території заказника розташована найбільша зимувальна яма Кременчуцького водосховища. Ловлять всі - від простих рибалок до колишніх керівників міліції, інформують Подробности.

Це - Липівський орнітологічний заказник. Тут розташована одна з найбільших в Україні зимувальних ям риби. В цих місцях не те що рибалити, пересуватися човном заборонено. Та рибалок хоч греблю гати. Ось ці приїхали аж із Прилук. Кажуть, що не помітили, як опинилися у заповіднику.

"- Бачите он таблички?

-  ..то острів, і таблички бачу …."

- Заборонених знарядь лову не маєте? …нема драчів?

- Немає …."

Поки інспектор спроваджує цих порушників, до зимувальної ями прямують інші. Наздогнати їх нереально. У браконьєрів - сучасний катер з надпотужним двигуном.

Разом з інспекторами у заповіднику патрулюють громадські активісти. Кажуть, що незаконно ловлять рибу не лише прості любителі, а й екологи та навіть поліцейські. Щоночі із заказника вивозять близько 3 тон браконьєрської риби.

"Хто кришує? І рибінспекція, і водна міліція, і трохи екологія. Сьогодні вночі був зупинений, не зупинений, а затримані два браконьєри. Один з них - колишній начальник водної, нині поліції. Як прізвище, Максим? Дем'яненко Олег. За нього сьогодні ж уночі телефонував нинішній начальник водної поліції. Як прізвище? Каплій начебто ... Каплій!", - розповідає громадський активіст Андрій Котиченко.

А це відео активісти відзняли тиждень тому. На службовому катері начальник опергрупи черкаської рибоохорони з товаришем.

"Ви ловили рибу на Чорній ямі! Де працівникам держрибоохорони заборонено це робити.

- Ми не ловили рибу !

- Взагалі? Ну навіщо ви брешете?".

Цей випадок у обласній рибоохороні не коментують до закінчення службового розслідування. Чи просто тягнуть час. З Нового року такої структури, як рибінспекція, взагалі не існуватиме. ЇЇ замінить новостворений рибний патруль.

"Якщо буде фінансування, це буде доцільно, але, якщо так само не буде фінансування, то ситуація в принципі не зможе помінятись", - каже начальник ГУ рибоохорони в Черкаській області Дмитро Дядик.

Вже з Нового року Кременчуцьке водосховище патрулюватимуть 40 працівників рибного патруля. Але зі старим законодавством вони навряд чи зможуть навести лад. За останні три роки жодного браконьєра в області не засудили.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору