Рятували людей на воді та розшукували потерпілих в лісі: у Черкасах пройшли навчання рятувальників та курсантів (фото, відео)

01 лютого 2018, 14:45

На спортивно-тренувальному комплексі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України а також акваторії річки Дніпро, пройшли тактико-спеціальні навчання участь у яких крім курсантів інституту також взяли співробітники пожежно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС.

Метою навчань стало закріплення знань та формування навичок майбутніх фахівців пожежно-рятувальної справи з організації гасіння пожеж та проведення рятувальних робіт в умовах низьких температур. Водночас, під час навчань,  фахівці ДСНС змогли вкотре практично відпрацювати тактичні схеми, які використовуються в ході проведення рятувальних робіт на місці надзвичайних подій.

Навчання передбачали кілька важливих етапів де під час виконання поставлених завдань і діючі і майбутні рятувальники, виконували рятувальні роботи на автодорогах, водних об’єктах  та будівлях. Велике значення під час навчань було також приділено психологічній складовій готовності рятувальників до професійної діяльності у складних та екстремальних умовах. Надання потерпілим фахової психологічної допомоги.

Зокрема, під час відпрацювання дій з порятунку людини, яка тоне, фахівці водолазної групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління практично продемонстрували майбутнім рятувальникам алгоритм дій з пошуку та порятунку людини на воді та під водою.

Під час іншого етапу відпрацьовувалися дії з порятунку людей на річці Дніпро за допомогою катера на повітряній подушці «Пегас». Ознайомивши курсантів з технічними характеристиками катеру, рятувальники показали курсантам його практичні можливості на місці умовної надзвичайної події.

Під час навчань були відпрацьовані й інші етапи: проведення пошуково-рятувальних робіт у снігових заметах та завалах, пошук потерпілих в лісовій місцевості за допомогою кінологічних розрахунків та повітряної розвідки, гасіння пожеж у житлових будинках, а також проведення транспортування потерпілих через перешкоду, та надання домедичної та психологічної допомоги потерпілим.

Водночас, в рамках навчань начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту генерал-майор служби цивільного захисту Віталій Кропивницький продемонстрував усім присутнім новітню розробку науково-дослідного інституту яка дозволяє проводити рятувальні операції на водних об’єктах взимку.

Загалом у практичних відпрацюваннях взяли участь близько 95 курсантів та студентів, 27 співробітників інституту, а також  10 одиниць техніки, в тому числі катер на повітряній подушці «Пегас» аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС.

- Теоретична підготовка дозволяє набути гарні знання, проте, фаховість кожного рятувальника формується та вдосконалюється завдяки практичним заняттям. Особливо важливо, що такі навчання проходять разом із професіоналами Управління ДСНС, які не лише власним прикладом, а й порадою роблять набутий курсантами практичний досвід безцінним, - зазначив в. о. начальника інституту Олександр Тищенко.

За інформацію ДСНС України у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору