Руськополянські пенсіонери стали «студентами»

04 квітня 2018, 14:34

У Руській Поляні напередодні Великодня відкрили «Університет третього віку». Квитки слухачів урочисто отримали 30 літніх жителів села, які «вступили» на факультет «Гармонійного розвитку», пишуть "Сільські обрії".

Це вже третій «Університет»  в Черкаському районі, організований за ініціативи Територіального центру. Перші два функціонують в Яснозір’ї та Мошнах.

Із «вступом до навчального закладу» «студентів»  привітали керівники Черкаського району та представники Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації. Окрім квитків, слухачі «Університету» отримали подарунки – паски та рушники з орнаментом.

-   В європейських країнах після виходу на заслужений відпочинок у людей життя лише починається, - говорить голова Черкаської РДА Анатолій Яріш. – Наша мрія, щоб і українські пенсіонери мали більше можливостей. Такі інноваційні проекти допомагають  особам «третього» віку адаптуватися до зміни соціального статусу.

За словами голови Черкаської районної ради Олексія Собка, подібні ініціативи не лише засвідчують, що ми прямуємо до Європи, а й сприяють утворенню та згуртуванню певної соціальної групи.

-  Куди йти людям після виходу на пенсію? – запитує він. – Тепер у них буде «Університет» і можливість не лише додатково спілкуватися, а й отримувати корисні знання.

«Цей Університет об’єднає людей», - переконаний і голова Руськополянської сільради Олег Гриценко.

-  Коли керівництво району запропонувало відкрити його в нашому селі, я одразу погодився, бо це дуже важлива соціальна ініціатива, - пригадує він. -  Не так давно мій батько, якому зараз 74 роки, попросив мене навчити його працювати на комп’ютері. На освоєння азів у нас пішов цілий день.

В свою чергу директор Територіального центру соціального обслуговування населення Черкаського району Валерій Вишиваний розповів, що з сільським головою Руської Поляни вже є домовленість щодо відкриття ще одного курсу – комп’ютерної грамотності. Олег Гриценко пообіцяв забезпечити «Університет» необхідною технікою. Подібні університети давно стали нормою в багатьох країнах Європи.

-   На Черкащині цей проект функціонує з 2006 року, - підсумував директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Руслан Чикало. – Тоді ми хвилювались, чи вдасться реалізувати його. Потім змогли залучити грантові кошти. Зараз  «Університети третього віку» є в кожному районі області. Адже старість – не межа, потрібно жити далі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору