Синоптики розказали, коли на Черкащину прийде справжнє літо

22 травня 2017, 14:12

Відчути справжнє літнє тепло черкащани зможуть наприкінці травня - на початку червня. Так прогнозують в Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

- Початком літнього сезону в наших широтах вважаються такі температурні показники: середні добові температури +15º і вище, денні температури +20º і вище, нічні- не нижче +10º, після припинення заморозків, - зазначає начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

Та цьогоріч, зауважують синоптики, літо таки затримується. Після перших спроб досягнення літніх температур ще наприкінці квітня, надалі температурний фон знизився. Друга декада травня виявилась на 4º нижче за норму. Це одна із найбільш холодних декад за повоєнний період спостережень. За останні 70 років дещо нижчою температура за цей період була лише у 1973, 76, 80, 99 та 2004 рр.

11 травня на території області спостерігалися «пізні заморозки» інтенсивністю (-4-7º), менш інтенсивні (0-1º) і місцями – 18 травня.

За прогнозом синоптиків, до кінця поточного тижня погоду нашого регіону формуватимуть атмосферні фронти північного циклону. Денні температури повітря очікуються в межах +17+19º, нічні +7+9º і це на фоні періодичних дощів різної інтенсивності. Відчути справжнє літне тепло стане можливим наприкінці травня - на початку червня.

Температура води в Дніпрі утримується на рівні 15º. Значне її прогрівання розпочнеться з червня.

Поділитись

Коментарі

Вгору