Російський канал готує до виходу серіал про уродженця Черкащини Михайла Філіпова. Зіграв у ньому Сергій Безруков. Він, до речі, перебуває у переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України, пишуть Вісті Черкащини.
В основу історії лягло реальне наукове відкриття російського фізика Михайла Філіппова, яке він зробив на початку XIX століття. Вчений досліджував електромагнітні хвилі і проводив досліди з передачі енергії вибуху на відстані. Це явище отримало назву гіпотетичний промінь Філіппова. Новий серіал НТВ «Полювання на диявола» покаже, чим могла б обернутися для людства Друга світова війна, якби розробки Філіппова не були знищені.
За сюжетом за секретною зброєю полюють розвідники з Німеччини, СРСР, Японії і Великобританії. Протистояти їм буде Макс Лівіуса (Сергій Безруков), колишній російський офіцер, який опанував в мирний час професію кінорежисера. Йому допоможуть агент НКВД і за сумісництвом кохана дівчина Аня (Марія Лугова), а також співробітник британської розвідки і відданий друг Філ Кілбі (Артем Ткаченко).
Михайло Філіпов народився у селі Вікниному на Катеринопільщині у маєтку свого діда генерал-лейтенанта Л.С. Васильківського, який походив з роду Хмельницьких. Навчався на фізико-математичному факультеті Новоросійського університету, а потім на юридичному факультеті Санкт-Петербурзького університету. Вчився у Парижі у знаменитого французького хіміка Бертело, одержав ступінь доктора натуральної філософії в Гейдельберзькому університеті.
Вчений-енциклопедист написав низку філософських праць, нариси з математики, фізики, хімії, соціології, літературознавства. Здійснив переклади наукових праць Дарвіна російською мовою, Менделєєва – французькою. Створив журнал, у якому вперше опублікував наукову працю Ціолковського, якого вважали фантазером.
"У ранній юності я прочитав, що відкриття пороху зробило війни менш кровопролитними. З тих пір мене переслідувала думка про можливість такого винаходу, який зробив би війни майже неможливими. Як це не дивно, але на днях мною зроблено відкриття, практична розробка якого фактично скасує війну", – писав Філіпов.
Проте невдовзі його знаходять мертвим у своїй лабораторії у Санкт-Петербурзі. За офіційною версією, він помер від апоплексичного удару. Однак така смерть багатьом здавалася дивною і загадковою.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram