Родина Паславських (Надія, Олександр та син Андрій) зі Звенигородки на Черкащині створює та популяризує давні українські народні прикраси. Все почалось із захоплення сина, який закінчив кафедру фольклористики Інституту філології Київського національного університету, пишуть "Вісті Черкащини".
Андрій ще зі шкільних, потім студентських років захоплювався історією, музикою та народним мистецтвом.
- Особливо після подій Революції гідності я зрозумів, що є вагомий запит на національну музику, фольклор, вбрання, але гідна пропозиція практично відсутня. Оскільки на той момент я вже мав перші кроки в історичній реконструкції – сам пошив собі частину строю та виготовляв музичні інструменти - то з’явилася ідея відтворити і прикраси. Почалось із свердління отворів у монетах, пошуку сучасних матеріалів та майстрів, що допомогли відтворити давно забуті елементи старих прикрас – пугвиці, рифи, дармовиси. В усьому мене дуже підтримували батьки. Тож зараз в асортименті майстерні можна знайти кілька десятків типів відтворених за старими зразками дукачів, сережок та інших прикрас, які повертаються в українські родини і не зайвий раз нагадають про нашу ідентичність. Перша річ, яку ми спільно відтворили – це чоловіча свита (верхній одяг із сукна) з Ірклієва. Потім було кілька моделей чоловічих сорочок, штанів, жилеток, жіночих юпок (верхній одяг з рукавами й складками по спині) та керсеток. Часто люди приносять свої родові речі і просять їх відшити, щоб носити нову річ, а реліквії дати змогу якнайкраще зберегтися. Інший напрямок моєї діяльності – це виготовлення давніх музичних інструментів, - розповідає Андрій Паславський.
Він також зазначає, що не великий шанувальник шароварів. Вважає, що з них зробили комічний стереотип. Українські ж чоловіки зазвичай носили зовсім інші штани – зручні й практичні, які цілком до вподоби й сучасникам. Жіночий національний одяг також мав багато різних форм і зразків; це не тільки яскравий святковий чи весільний стрій, який усі знають, а й буденний одяг, простий, зручний та вишуканий.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram