
Підприємства, які турбуються про своїх працівників, забезпечують своєчасну та гідну оплату праці, надають підтримку і допомогу – стають опорою для громад. Одним із таких на Черкащині є «МХП-Урожай». Його виробничі підрозділи знаходяться у сільській місцевості, що має важливе соціальне значення, - адже люди можуть працювати вдома, не виїжджаючи в пошуках заробітків, та утримувати свої родини. Символічно, що на таких підприємствах залишаються на роки, а іноді поруч працюють батьки, діти й онуки.
Василь Крутський, оператор тваринницьких комплексів та механізованих ферм, із 2014 року працює на фермі з виробництва молока в Моринцях. Чоловік зізнається, що роботи має багато, але вона добре оплачувана та й поряд із домом.
– Я люблю свою роботу, люблю те, чим займаюся, – каже чоловік. – Усе роблю на фермі, що потрібно: зварювальні, слюсарські роботи. Не можна, щоб десь обладнання виходило з ладу чи не функціонувало.
Трудовий шлях Василя Крутського розпочався ще в 1992 році. До роботи на фермі в Моринцях він працював і ковалем, і будівельником. Потім доля привела його у це село, а згодом поєднала із сферою сільського господарства. Сам чоловік родом із Багачевого (раніше Ватутіне, - ред.), але 33 роки тому переїхав у Моринці. Тут одружився, створив родину, має троє дітей і семеро внуків.
– Відверто скажу, аби не стабільна робота й зарплата, не знаю, чи жив би тут, бо сім’ю маю велику, треба забезпечувати, – говорить Василь Іванович. – Це важливо, що можна бути вдома, із родиною, нікуди не від’їжджати й працювати. Та й робота зараз є не в кожному селі, а в нас є та ще й добра платня за неї. Радію, що працюю в Україні, що не треба їхати на заробітки за кордон.
Молочно-товарна ферма «Моринці» – одна із двох у «МХП-Урожай» із безприв’язним утриманням великої рогатої худоби. Саме вона двічі здобула перемогу у внутрішньому конкурсі компанії МХП «Dream Farm» у номінації «Краща ферма з виробництва молока»: у 2024-му посіла третє місце, а вже 2025-го працівники покращили всі результати й ферма здобула друге місце. За свої старання всі працівники ферми отримали грошову винагороду від компанії.
На сьогодні валове виробництво молока в день на фермі становить 18901 кг. Утримують тут 690 голів дійного стада. Надій на корову становить майже 30 кг.
Про те, що робота хороша й стабільна, свідчить і те, що донька Анастасія та син Денис, а також двоє зятів Василя Івановича теж обрали роботу на фермі у Моринцях.
– Задоволений, що й діти мої працюють тут, мають хорошу роботу й зарплату. А ще в нас чудове керівництво, яке розуміє, зважає на наші життєві обставини, якщо потрібно - допоможуть. Це зараз рідкість, – ділиться Василь Іванович. - Нині моя донька в декретній відпустці, а син Денис захищає країну від ворога. Він пішов на фронт іще з перших днів повномасштабної війни, у 2022 році. Поки він служить, підприємство зберігає за ним робоче місце та продовжує виплачувати йому заробітну плату.
Василь Крутський ще й пайовик МХП. Каже, що зерна на пай дають достатньо: вистачає, щоб тримати власне господарство. А воно для нього ще один спосіб забезпечити і себе, і дітям підсобити. На фермі дбають про кожного працівника, тому тих, хто живе далеко, підвозять на роботу й додому. Також тут працює їдальня, де смачно й безкоштовно годують свіжими й ситними обідами.
Пан Василь, каже, що в нього є все для того, щоб почуватися щасливим, аби не війна. Як і всі українці, він мріє про її завершення перемогою, про мирне життя, щоб якомога скоріше і його син, і всі, хто захищає нашу Батьківщину, повернулися додому, до рідних.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram