Уже минув рік з часу виборів до місцевих рад, коли черкащани визначалися з новими головами міст, сіл та обрали депутатів. Які зміни відбулися за цей час, чи спрацювалися депутати та чи очистилась влада, про це «Про все» запитало у нинішніх та в колишніх обранців.
Депутат Черкаської облради Анатолій Ткаченко:
- Я депутат обласної ради і це моя перша каденція, тому й аналізувати можу лише діяльність обласного депутатського корпусу. Можу сказати, що рада працює задовільно. Якщо судити по роботі нашої фракції ВО «Черкащани», то ми відповідально підходимо до всіх питань порядку денного, детально їх розглядаємо. Але дуже обурює, що на сесійних засіданнях частина депутатів більше думають про власний піар, ніж дійсно про роботу. Тож засідання часто перериваються та зриваються, а це не на користь виборцям.
Насправді ж депутати повинні бути діловими людьми й працювати на користь громад, а не так, щоб їхні «виходки» біля трибун показували телеканали. На сесії повинні вирішуватися важливі питання порядку денного. Саме на таку роботу увесь цей рік і була налаштована наша фракція, хотілося, щоб роботою, а не власним піаром займалися і наші колеги з інших фракцій.
Сам я зі Шполянщини, тому можу дати оцінку і роботі Шполянської міської та районної рад. Щодо міської, то там депутати спрацювали на п’ятірку з плюсом. Завдяки злагодженій роботі Шполянської міської ради за цей рік у місті і дороги вдалося відремонтувати, і вулиці освітлити, навели благоустрій у парках. Добре працює і районна рада.
Екс-депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода:
- Позитивно можу оцінити роботу Черкаської міської ради на чолі з міським головою. Вважаю, що міський голова Анатолій Бондаренко зумів підібрати команду активних людей, які вміють проявляти ініціативу. Звісно, сприяє місцевому самоврядуванню і децентралізація, тож тепер бюджет розвитку більший, ніж був торік. Загалом, робота депутатів стала більш конструктивною, а на сесійних засіданнях тепер менше хамства.
А що стосується обласної ради, то тут все навпаки. В облраді відбувся регрес, бо під "личками" різних партій реінкарнувалась Партія регіонів. Серед депутатів немає жвавих дискусій про нагальні питання, а саме головне – немає альтернативних пропозицій по економічному розвитку. Якщо політичні заяви ще лунають, то підняття економічних питань я не бачу. І часто сесії перетворюють на шоу. Це суцільна бутафорщина.
Тож якщо в міській раді багато молодих та енергійних депутатів, то обласна – зробила крок назад, ставши заповідником комуністичного режиму. Мені важко сказати щось позитивне про обласну раду: немає обговорення бюджету, не вирішується питання лікування нирочників, перинатальний центр ще й досі не введений в експлуатацію, по театру теж ніяких зрушень.
Депутат Черкаської міської ради Павло Карась:
- У Черкаській міській раді є певні організаційні зміни, зокрема, депутати почали працювати у новому залі засідань, також маємо нову систему голосування. Але є проблеми із менталітетом депутатського корпусу.
Часто голосування відбувається не по потребах міста, а через те, що так треба якійсь впливовій особі чи групі осіб. Очищення влади однозначно не відбулося. Де ви його бачите те очищення? Змінилися деякі обличчя, але не принципи роботи.
Щодо обласної ради, то з одного боку вона дещо таки змінилася на краще. Скажімо, на сесіях відбувається обговорення порядку денного, чого раніше не було. Але за великим рахунком, ці зміни косметичні, бо ж загальні принципи роботи не змінилися і в обласній раді.
Депутат Черкаської міської ради Олексій Мельник:
- Діяльність обласної ради я не надто відстежував, тому й об’єктивну оцінку дати не можу. Що стосується міської ради, то я задоволений тим, що став працювати депутатом саме у нинішньому депутатському корпусі. Приємно, коли люди на вулиці не сварять за депутатську роботу, а навпаки тиснуть руку і дякують за ті зміни, які відбуваються в місті. Хай ці зміни відбуваються не на рівні супер європейських стандартів, але вони є. Й цей список змін, насправді, величезний.
Від людей за цей час я не чув жодного негативного коментаря про діяльність нашої ради. Я переконаний, що нинішня команда на сто відсотків дієва. Депутати працюють не на популізм, а на результат. І мені справді приємно працювати з такою командою.
Екс-депутат Черкаської міської ради Араік Мкртчян:
- Роботу нинішніх депутатів я можу оцінити за п’ятибальною шкалою на «4». Є куди розвиватися, є на що звертати увагу. Але, на мою думку, депутатський корпус дещо розпорошений у своїй діяльності. Вони не розуміють, що їм потрібно працювати разом для міста. Кожен з депутатів тягне ковдру на себе, намагаючись вирішувати свої питання за рахунок міського бюджету. Вони не бачать цілісної картини розвитку Черкас, забувають, що представляють інтереси всього міста. Як наслідок - депутати вирішують проблеми своїх округів, використовуючи кошти, які належать місту.
Якщо звернути увагу на зміни, то вони, звісно, є, але їх недостатньо. І досі наявні проблеми з дорогами у місті, в комунальних закладах стара електропроводка, не ремонтуються під’їзди, ліфти. Куди не подивись - проблеми залишаються.
До того ж відсутній належний контроль за ціною та якістю навіть того, що все-таки робиться.
Щодо очищення влади то, на мою думку, воно відбулось лише наполовину. Досі є багато представників влади, які ще не отримали належної оцінки своєї попередньої діяльності. Вони й досі перебувають на посадах, продовжуючи симулювати роботу, обростаючи бюрократизмом.
Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський:
Роботу Золотоніської міської ради оцінюю позитивно. Депутати не "розмахують партійними прапорами", а займаються реальними справами на благо міста (це ще раз підтверджує, що депутати до місцевих рад повинні обиратися не за партійними списками, а по мажоритарній системі).
Роботу обласної ради вважаю менш ефективною. Складається таке враження, що деякі депутати, які називають себе опозиціонерами або "найпатріотичнішими патріотами", тільки і чекають дня сесії, щоб зайвий раз просто про себе нагадати. Великий "респект" голові обласної ради, який в таких важких умовах працює. Проблеми рад бачу в тому, що їм заважають працювати різні псевдопатріоти.
Координатора ГМ "Опора" Марина Макуха:
Зміни видно у Черкаській міській раді. Якщо попередній склад ради та мер не мали злагодженої роботи, ні про що не могли домовитися та конфліктували, то нині маємо відмінну ситуацію – депутатський корпус та міський голова можуть працювати злагоджено. Це, я б сказала, яскравий факт, яким можна охарактеризувати нинішню міську раду. Позитивно вплинула на роботу ради і децентралізація. Але часто дії депутатів здаються ситуативними, вони не мають єдиного бачення розвитку стратегії міста. Наприклад, якби у них був чіткий план розвитку садочків, чи, скажімо, освітлення вулиць, ремонту доріг, то вони б працювали саме в цьому напрямку. Оскільки ж такого плану немає, то і бюджетні витрати здаються якимись ситуативними.
Щодо оновлення влади, то видно, що в міську раду зайшли нові обличчя, деякі з них потрапили до депутатського корпусу вперше. Але важко сказати, чи це оновлення змістовне.
По роботі обласної ради ситуація практично не зазнала змін. Нових людей зайшло зовсім небагато. Так само особливих позитивних змін немає і в співпраці між головою облради і самими депутатами.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram