Сьогодні, у річницю повномасштабної російської агресії про України, пригадуємо, яким був найдовший день 2022 року на Черкащині.
Ранок 24 лютого 2022 року для України почався із серії вибухів. Росіяни обстрілювали воєнні об'єкти, склади, аеропорти та розпочали наступ по всій лінії кордону. Тоді ж російський диктатор владімір путін виступив зі зверненням про початок "спеціальної воєнної операції".
О 6 ранку Президент України Володимир Зеленський скликав термінове засідання Ради національної безпеки та оборони, а згодом виступив зі зверненням до українців. Близько 8 ранку Верховна рада проголосувала за введення в Україні воєнного стану.
Вибухи на Черкащині
Зазнала ворожих атак у перший день повномасштабного вторгнення і Черкащина.
24 лютого, близько 08:30 години, у центральну частину міста Умань влучив снаряд. Загинув один чоловік, ще п'ятеро отримали поранення.
У селі Паланка на Уманщині було пошкоджено частину фасаду місцевої школи.
Росіяни також обстріляли військову частину в Смілі та завдали удар по Дубіївці, там місцева влада оголосила евакуацію населення в радіусі 16 км.
Евакуацію розпочали і в Уманському районі в радіусі військової частини – 30 км від Розсішок, а також в Руській Поляні і Білозір’ї.
Загальна ситуація в області
Колишній голова Черкаської ОДА Олександр Скічко запевняв, що ситуація в області контрольована та не критична.
Він закликав громадян не панікувати та не спустошувати полиці магазинів і аптек.
У перший день повномасштабного вторгнення по всій області почали встановлювати блокпости, а поліція посилила патрулювання.
Управління СБУ в Черкаській області та всі силові органи регіону посилили захист об’єктів критичної інфраструктури та громадського порядку.
Громадян просили повідомляти поліції про підозрілих людей на вулицях - можливих диверсантів, а також фіксувати та знищувати "ворожі мітки" на дорогах та інших інфраструктурних об’єктах країни.
А у зв’язку з можливими авіаударами в області почали вводити режим світломаскування. Також на Черкащині з 22.00 до 6.00 впровадили комендантську годину.
По всій Україні, та зокрема на Черкащині, фіксували перебої з мобільним зв'язком через перенавантаження мережі.
Ситуація в Черкасах
24 лютого депутати міської ради зібралися на сесію. Тоді вони проголосували за виділення 4 мільйонів гривень на територіальну оборону.
Школи міста перевели на дистанційну форму навчання. Водночас садочки працювали у звичайному режимі. Однак, якщо є можливість, дошкільнят просили залишати вдома.
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звернувся до жителів міста із проханням зберігати спокій та не сіяти паніку.
Він зазначив, що міська рада та всі комунальні служби Черкас працюють у штатному режимі.
Також міський голова повідомив, що черкаські тролейбуси перевозитимуть пасажирів безкоштовно.
Патрульна поліції виклала адреси основних укриттів у Черкасах. На той момент їх було вісім.
А у місцевому військкоматі фіксували великий наплив охочих стати до лав батальйону територіальної оборони.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram