Рятувальники та лісівники Черкащини навчалися спільно протидіяти пожежам (фото, відео)

12 липня 2020, 15:37

10-го липня на території Дахнівського лісництва, рятувальники, лісівники та курсанти  Інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля провели тактико - спеціальні навчання.

Під час навчаннь представники двох служб відпрацювали алгоритм взаємодії у випадку виявлення загорання, а також тактичні схеми боротьби з лісовими пожежами.

Особливістю даних навчань стало використання на місці умовної лісової пожежі мобільних груп Управління ДСНС, які мають на озброєнні техніку модульного типу. З огляду на досвід попередніх років, вона істотно підвищує мобільність дій пожежних на первинному етапі боротьби з вогнем, а також дозволяє ефективно протидіяти поширенню пожежі на більшу площу.

Як показали навчання, обидві служби, лісівники та рятувальники зробили значний технічний крок вперед у системі виявлення та реагування на пожежі.

Зокрема, лісівники завдяки кільком відеокамерам налагодили цілодобову телевізійну систему спостереження за лісовими масивами, створили вони також Відділення безпілотних літальних апаратів, яке здатне у випадку появи над лісом диму швидко визначити точне місце осередку пожежі.

У свою чергу, рятувальники крім новостворених мобільних груп модульного типу, віднедавна також мають серед своїх підрозділів групу аеророзвідки, яка під час навчань відпрацювала алгоритм взаємодії і обміну інформацією із  колегами з лісництва.

Участь фахівців аеророзвідки дозволила учасникам навчань провести оперативний аналіз обстановки, а також відпрацювати кілька новітніх схем реагування на зміни в обстановці під час пожежі. Контроль  поширення вогню з повітря дозволяє своєчасно реагувати на можливе ускладнення обстановки, більше ефективно використовувати наявні сили та засоби.



Зі слів начальника Управління ДСНС України у Черкаській області: Андрія Даника, подібні навчання дозволяють відпрацьовувати механізм співпраці пожежних-рятувальників та лісівників, що має особливу актуальність з огляду на досвід боротьби з лісовими пожежами у Чорнобильській зоні, Житомирській та Луганській областях.

- Головна задача лісівників  - вчасно виявити та ліквідувати пожежу. Ми сьогодні на практиці змогли побачити різні методи боротьби з вогнем, перевірили готовність техніки, обмінялися напрацьованим нами і фахівцями ДСНС досвідом протидії пожежам в природних екосистемах, - зазначив Олександр Дзюбенко начальник Управління лісового та мисливського господарства Черкащини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору