У Черкаській обласній лікарні нейрохірурги протягом двох місяців провели 20 операцій на головному на спинному мозку за допомогою екзоскопу. Це обладнання передали лікарям доброчинники в межах грантового проєкту уряду Японії, повідомляє Суспільне.
Поява такого сучасного операційного мікроскопа відкриває чимало переваг як для медиків, так і пацієнтів, розповідає директор лікарні Віталій Шило.
68-річна Любов Миколаївна нині відновлюється після операції на хребті.
"Хочу правнуків дочекатися, якщо Путін не повбиває нас, то будуть і правнуки. Після операції вже три дні пройшло, самопочуття набагато краще", — розповіла вона.
Оперативне втручання їй провели з залученням нового обладнання. Нині, додала пані Любов, почувається краще.
Лікар-нейрохірург Олександр Медюлянов пояснив: за допомогою рухливого мікроскопа медики можуть виконувати надточні операції з мінімальним ризиком післяопераційних ускладнень:
"Це майбутній етап вже після мікроскопу. Екзоскопу не треба дивитися в окуляри, ми бачимо на широкому екрані. Додатково для асистента є ще й малий екран".
Головна перевага екзоскопу — це 26-кратне збільшення зображення оперованої ділянки в реальному часі, додав нейрохірург Андрій Новак:
"Зручніше працювати у тому плані, що ти контролюєш як рану, так і навколишнє оточення, можеш оцінити тканини, які поруч, узяти інструменти, які тобі необхідні".
Раніше хірурги проводили такі складні операції з залученням мікроскопа. А це, пояснюють лікарі, робить хірурга практично прив’язаним до обладнання і нерухомим. Натомість екзоскоп, розповів Олександр Медюлянов, дозволяє бути максимально вільним у рухах:
"Голова не фіксується в одному положенні для окулярів.Тобто не треба підтасовувати під себе зображення. Ми можемо, як і у звичайному житті змістити голову, глянути вниз і вгору".
Це обладнання дає можливість побачити найдрібніші структури тканини в чотири рази чіткіше, ніж хірургічні мікроскопи, пояснив лікар:
"Знайти місце перелому, зафіксувати для того, щоб пацієнт вже наступного дня міг вставати і повноцінно ходити. Зображення передається безпосередньо на екран. Для лікаря це менше навантаження на шию, тому не так втомлюєшся після операцій і можеш взяти або більше пацієнтів, або розпорядитися часом ліпше".
Екзоскоп придбали й передали закладу японські доброчинники наприкінці листопада 2024 року, розповів директор лікарні Віталій Шило:
"Його придбали за кошти уряду Японії в рамках гуманітарної допомоги. Це відділення працює для всіх пацієнтів, які потребують допомоги".
Нове обладнання має переваги і для пацієнтів, додали нейрохірурги. Екзоскоп допомагає дібратися до пухлин зі специфічним розташуванням швидше, аніж лікар робив би операцію без нього. А це, пояснив Олександр Медюлянов, значно скорочує її тривалість та перебування пацієнта під наркозом.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram