«Революція» в Сигнаївці: сільський голова залишився без крісла

25 грудня 2019, 16:20

Під дощем, із криками, сварками, викликом поліції та перекриттям дороги – понад 400 жителів Сигнаївки, що на Шполянщині, вчора вимагали від депутатів сільської ради рішення про добровільне приєднання до Шполянської ОТГ. Масовий супротив сигнаївців викликало добровільно-примусове рішення обласної влади приєднати село до Матусівської ОТГ. Обурило людей те, що чиновники пішли всупереч рішенню людей та першочерговому перспективному плану, згідно з яким їх мали приєднати до Шполянської ОТГ. Люди вважають, що чиновники їх дурять, а головний винуватець – сільський голова, який того ж дня поплатився за це кріслом.

Нещодавно громадськості представили оновлений проект змін до перспективного плану формування територій об’єднаних громад Черкаської області, який викликав масові обурення жителів багатьох сіл Черкащини. Одна із масових акцій відбулась у Сигнаївці, де ще 2018-го року люди зробили однозначний вибір – приєднатися до Шполи. Тоді до їхньої думки прислухалися та внесли відповідне рішення в перспективний план. Тепер же влада знову «підсуває» їм Матусів. Право приєднатися саме до райцентру сигнаївці відстоювали «з боями», після яких село навіть лишилося без голови.

Коли це питання піднімали ще рік тому, сільський
голова Сергій Ошовський
вперто діяв всупереч вимогам громади, - кажуть активісти. Він практично увів в оману людей, розповідаючи про створення власної, Сигнаївської ОТГ, якої апріорі не могло бути, адже поки велись розмови, про «збереження адміністративної одиниці», селу банально не залишилось із ким об’єднуватися. Тоді, під час проведення опитування в селі, 95% жителів села висловили свою однозначну позицію – приєднання до Шполи. Рішення громади тоді було передано в департамент регіонального розвитку і відповідні зміни таки внесли у перспективний план.

До Шполянської громади люди хотіли насамперед тому, що із райцентром у них хороше транспортне сполучення і в Шполі добре розвинена інфраструктура. Ще одна перевага в тому, що люди бачили – ОТГ розвивається, і, не лише райцентр, а й навколишні села, що увійшли до Шполянської громади.

Коли ж минулого тижня в селі дізнались про можливе приєднання їх до не до Шполи, а до Матусова, люди вирішили діяти невідкладно.

Активна група сигнаївців на чолі з депутатом Шполянської районної ради Оксаною Авер’яновою почали вимагати термінових загальних зборів села. 24 грудня, коли збори таки призначили, у сільському будинку культури зібралося  близько 400 осіб.

Незважаючи на вимоги односельчан, сільський голова не збирався виносити питання про об’єднання на розгляд і хотів представити свій звіт роботи.Така поведінка ще більше обурила людей, а намагання виправдань сільського голови переривали викрики «Ганьба!». Зрештою, не витримавши нищівної критики громади, Ошовський так і не зміг відповісти людям, чому Сигнаївці не треба приєднуватися до Шполи і… склав свої повноваження. При цьому самі селяни переконані – у голови був свій інтерес, тому він і гальмував усі ці процеси. А дехто навіть відверто питав, скільки він за це матиме.

Після того як голова так спонтанно залишив посаду, людей це не зупинило, збори продовжилися і селяни майже одноголосно проголосували за приєднання до Шполянської ОТГ.

Люди чекали на рішення сесії, проте секретарка зачиналась у сільраді, тому акція протесту продовжилась. Люди «взяли в облогу» сільську раду і  вимагали від депутатів рішення сесії. Навіть перекривали автотрасу, яка йде через село.

– Люди понад три години стояли під дощем, вимагаючи рішення сесії. Зрештою, о дев’ятій вечора ми таки отримали  рішення про надання згоди на добровільне приєднання Сигнаївки до Шполянської ОТГ, – розповіла Оксана Авер’янова. – У четвер ми веземо документи до міської ради Шполи. Тепер рішення за депутатами Шполянської ОТГ та обласними чиновниками і ми боїмося, що саме обласна влада не врахує нашої думки, як то було в Іскреному. Там мали всі необхідні рішення, проте врешті доводили своє право на об’єднання через суд.

У свою чергу заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік у коментарі «Про Все» запевнив, що думку людей таки врахують, проте остаточного рішення про приєднання Сигнаївки до Шполянської ОТГ поки немає.

– Новий план перспективного розвитку поки на стадії розробки. Нині триває процес обговорення і консультацій, під час яких вивчаються різні варіанти. Дійсно, розглядали можливість входження Сигнаївки як до Матусівської, так і до Шполянської ОТГ. Процес непростий. Рішення про те, у яку ОТГ буде входити Сигнаївка, буде ухвалено після детального вивчається економічних можливостей кожної громади, їх спроможності у сенсі соціально-культурного розвитку, наявності та кількості доріг із твердим покриттям, транспортного сполучення тощо. Думку людей також обов’язково буде враховано, – прокоментував Роман Карманнік.

Зазначимо, що цього тижня рішення про приєднання до Шполянської ОТГ прийняли також сесії Буртівської, Терешківської, Мар’янівської, Надточаївської та Сердегівської сільських рад.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору