Рекордні платіжки: чому черкасці отримали великі суми за опалення

20 лютого 2019, 16:32
Комунальник пояснив, чому в платіжках за тепло черкащани отримали великі суми

Фото тематичне

Близько 20% багатоквартирних будинків у Черкасах є енергозатратними, тому мешканці отримали у кілька разів більші суми у платіжках за тепло, ніж ті, хто утеплював приміщення будівлі завчасно. Про це у коментарі "Про все" повідомив директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

Одна з причин збільшення сум у платіжках - це підняття тарифу на тепло на 18% у зв’язку з подорожчанням газу на 23,5%. Іншою ж причиною є те, скільки тепла "спожив" будинок.

За словами Павла Карася, ціна на тепло за квадратний метр помешкання прямо залежить від того, наскільки утеплений будинок, і скільки він споживає тепла. На сьогодні будинки спожили тепла від 20 грн за квадратний метр до 123 грн. Будинки з індивідуальними тепловими пунктами спожили 32-33 грн за квадратний метр, будинки без ІТП, але з нормальною герметизацією спожили 42-43 грн за квадратний метр.

- Коли в будинку через горище йде розводка теплоносія і водночас ці приміщення абсолютно не утеплені, то людям доведеться платити за втрачене тепло. Ми зараз аналізуємо ті будинки, де найбільші та найменші тепловтрати. Проте можу сказати відразу, що в будинків, де люди отримали найбільші платіжки, є дві проблеми. По перше, у багатоповерхівках не утеплені вертикальні розводки, хоча ці роботи до опалювального сезону треба виконати обов’язково. По друге, на елеваторних вузлах розсвердлені сопла тоді в будинку жарко, але люди за це платять, — додав Павло Карась.

Директор комунального підприємства зауважив, що у будинках, де з літа проведені всі роботи з утеплення, мешканці платять по 20 грн за квадратний метр, а той хто не турбувався – платить 80. Через великі суми у платіжках навіть дещо знизився рівень проплати. Якщо минулого року у січні 100% черкащан оплатили квитанції за тепло, то цьогоріч – 87%.

- Ми ціле літо просили привести в порядок сопла та внутрішньо будинкові мережі, утеплити підвали та дахи. Проте дехто цього не зробив, а тепер дивується сумам у платіжках — додав комунальник.

До кінця тижня Павло Карась обіцяв оприлюднити список найбільш енергозатратних та енергоефективних будинків.

Мешканцям будинку із найвищими платіжками направлять лист із поясненням, чому сталася така ситуація. Також до пояснення додадуть показники із тепловізорів, тоді мешканці зможуть наочно побачити скільки тепла втрачається.

Коментарі

Анатолий сказав:

уроды каоася пи. дить нужно идти на дашкевича 62 и пиз. дит их а также ярославская 6 там абонотдел. но в первую очередьк карась гос пркдприятие а разводит любей на деньгикак частное

Ольга сказав:

Так 18% – це у Карася, а в ТЕЦ – 21,6% і це при тому, що вони використовують не газ, заради якого піднялися ціни, а вугілля! І я не бачу потреби утеплювати будинок, бо уже третій місяць у мене відкриті вікна та балкон – немає чим дихати, батарея така гаряча, що доторкнутися не можна, а на дворі +4! От і принесли платіжку із сумою майже 2 тисячі. А я обігріваю вулицю…От вам і загальний лічильник на опалення-одним жарко, іншим ні. А платити треба уосмічні суми. У кого є субсидія-їм байдуже, а от у кого немає-катастрофа.

Петро сказав:

Дурню постав крани на батерею.

Ольга сказав:

Дурню, а що це змінить? Тільки t? А як щодо розміру оплати у платіжці? Лічильник на весь будинок! От і вирішуй, ХТО дурень.

Олександр сказав:

Будинок жкх хай ЖЕК платить за надмірне споживання тепла

Вгору