Реабілітація та повернення до цивільного життя: у Черкасах відбувся перший регіональний ветеранський форум 

03 серпня 2023, 17:46

Сьогодні, 3 серпня, в Черкасах відбувся перший регіональний ветеранський форум. У заході взяли участь близько 100 осіб: представники державної, місцевої влади, волонтери та ветерани російсько-української війни. 

Командувачка медичних сил ЗСУ, генерал-майор медичної служби Тетяна Остащенко у своєму відеозверненні до учасників форуму зазначила, що під час повномасштабної російської агресії питання збереження життя і здоров'я  військовослужбовців набуває особливого значення.

- Кожен військовий має розуміти, що щоб не сталося - про нього подбають. Втрати, на жаль, є щодня, тому питання реабілітації військовослужбовців набуває особливого значення в умовах сьогодення. Тому проведення такого форуму є дуже важливим, - розповіла Тетяна Остащенко.

Відеозвернення з передової учасникам заходу передав і старший офіцер відділення розвідки Богдан Гаркуша.

- Ми всі віримо, що Україна переможе, рано чи пізно війна закінчиться і хлопці й дівчата, чоловіки й жінки, які стали захищати Україну, почнуть повертатися додому, до мирного цивільного життя. Це дуже важкий процес, але ми віримо, що цей процес настане. Хотілося б бачити алгоритм дій повернення військових, адже коли хлопці й дівчата йдуть до армії, їх навчають і вони розуміють, до чого готуються. Але ніхто не вчить повертатися до цивільного життя, тому дуже важливо зараз про це подбати. Хотілося б, можливо, щоб була якась онлайн-платформа, де можна ставити питання не бігаючи кабінетами. Також важливо зараз пропрацювати варіанти створення реабілітаційних центрів для ветеранів війни на Черкащині, - сказав військовий.

- Це насправді історична подія - перший регіональний ветеранський форум в Україні. Я сподіваюся, що ми всі разом досягнемо конкретних результатів. За офіційними даними, перед початком повномасштабного вторгнення на Черкащині налічувалося понад 29 тисяч ветеранів. За скромними прогнозами - ця цифра збільшиться у 5-6 разів. Ми всі маємо усвідомити, що потребуватимуть ветерани і що ми маємо для них зробити. Усі ми готові сприяти розвитку реабілітації військових, - зауважив перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко.

Очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець зазначив, що у фокусі ветеранського форуму перебувають питання фізичної реабілітації військових, соціальної реінтеграції та працевлаштування ветеранів і членів їх родин.

- Зараз на передовій перебувають кращі сини й доньки України, саме там справжня українська еліта. І завдання влади - зробити все для того, аби гідно зустріти наших героїв. Все суспільство має бути готовим до повернення захисників і захисниць, - додав Табурець.

Начальниця управління охорони здоров’я Черкаської ОВА Антоніна Уманець розповіла про медичну реабілітацію військових на Черкащині. 

- Одним із перших проривів для Черкаської області стала наша Медична академія, яка отримала ліцензію на навчання з терапії та реабілітації. На сьогодні в області 9 закладів охорони здоров’я уклали договори в межах Програми гарантій з НСЗУ щодо надання медичної допомоги за напрямком “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Це дійсно мало, але зараз лікарі всіх медичних галузей проходять навчання. Надалі, я думаю, ми матимемо змогу розширити цей амбулаторний пакет. З початку повномасштабної війни реабілітаційне відділення одного із медичних закладів області переформатувало свою роботу на реабілітацію військових. Протягом 2022 року тут пролікували 1 034 пацієнти, з них - 249 військових. Також впроваджено амбулаторний етап реабілітації. За шість місяців 2023 року пролікували 181 військового, - сказала Уманець. 

Ветеран АТО, депутат Черкаської міської ради, учасник Ігор Нескорених Сергій Прядка подякував за змогу взяти участь у форумі.                

- На жаль, людина з руками і ногами ніколи не зрозуміє людину з ампутацією. Коли я отримав поранення, я не розумів, як жити далі. Волонтери почали мені допомагати, я почав брати участь в “Іграх Героїв” та займати призові місця. Я вирішив стати сильним: знайшов тренера, почав займатися. Також я став депутатом міської ради. Тому військовим, які отримали поранення, дуже важлива підтримка, - поділився Сергій Прядка. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору