Рахунки заблоковано: Робота черкаських тролейбусів опинилася під загрозою

20 вересня 2018, 16:15

Рахунки заблоковано: Робота черкаських тролейбусів опинилася під загрозою

Сьогодні на КП «Черкасиелектротранс» відбулися збори трудового колективу у зв’язку з критичною ситуацією, що виникла на підприємстві. За поданням Придніпровської ДВС сьомого серпня 2018 року через заборгованість перед Пенсійним Фондом рахунки КП було арештовано.

У коментарі «Про все» директор комунального підприємства Петро Кучер повідомив, що станом на 2012 рік комунальники мали заборгованість близько 21,5 мільйонів гривень. Проте, станом на сьогодні, більшу частину боргу було виплачено. А заборгованість зі сплати внесків до Пенсійного фонду становить 3,5 мільйони гривень. Однак, ДВС прийняли рішення заблокувати рахунки боржника.

- З рахунків, які було заблоковано, мали б оплачуватись витрати на придбання запасних частин, витратних матеріалів, винагороди працівникам тощо. Зрештою, навіть, якщо ситуація із заблокованими рахунками не вирішиться, КП «Черкасиелектротранс» буде працювати до останнього справного тролейбуса, - зауважив пан Кучер.

Присутній на зборах черкаський підприємець та меценат Араік Мкртчан вважає, що у цій ситуації винен нещодавно призначений керівник Придніпровської ДВС та назвав дії виконавців необґрунтованими й завчасними.

- Держава заборгувала підприємству значні кошти, але не повертає їх. А на місцях підприємства через це потрапляють в неприємні ситуації, їм нараховують штрафні санкції. А потім ті ж державні чиновники карають підприємство-боржника. Новий начальник Придніпровської ДВС відчуває вседозволеність та не має розуміння ситуації. Таке відчуття, що він приїхав в Черкаси не працювати для людей, а заробити, - зауважив пан Мкртчан.

Також на зборах був присутній представник Пенсійного фонду України в Черкаській області,  котрий розповів, що черкаські тролейбусники дійсно мають борг щодо виплат до ПФУ, однак справно виплачують кошти згідно з планом реструктуризації і дії ДВС є малозрозумілими та не адекватними ситуації.

На завершення зборів трудового колективу КП «Черкасиелектротранс» було прийнято рішення звернутися до очільника Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та міського голови Черкас Анатолія Бондаренка з проханням сприяти вирішенню ситуації, що склалася, а саме: зняття арешту з рахунків підприємства та виплати підприємству з державного бюджету коштів у сумі 2,7 мільйони гривень за виконані транспортні послуги. Якщо ситуацію не буде вирішено,  колектив підприємства готовий до більш рішучих дій.

Зазначимо, що запрошені на збори черкаський міський голова та голова ОДА на захід не з’явилися.

Вгору