«Раджу студентам уважно читати договори», — юрист про доплату за навчання

21 липня 2016, 08:48

navchannja-staguvanja-710x434Студентам потрібно уважно читати свої договори, які вони укладають, починаючи навчання у вищому навчальному закладі, пише "Вичерпно". Адже  у противному випадку жодні претензії до університету будуть безпідставнии, пояснюють юристи.

Наше видання вже неодноразово отримувало запитання щодо зміни оплати за навчання у зв’язку з інфляцією.

Раніше ми вже писали про подібну ситуацію в ЧНУ їм. Б. Хмельницького, коли студенти були вимушені укладати додаткові договори у зв’язку з доплатою за навчання.

Тож звертаємо увагу ще раз на роз’яснення цього питання. Як відзначає юрист Олександра  Шалько, Законом України «Про вищу освіту», передбачено, що Вищий навчальний заклад відповідно до законодавства та статуту може надавати фізичним та юридичним особам платні послуги за умови забезпечення надання належного рівня освітніх послуг як основного статутного виду діяльності.

Розмір плати за весь строк навчання для здобуття відповідного ступеня вищої освіти, підвищення кваліфікації, а також порядок оплати освітньої послуги встановлюються у договорі (контракті), що укладається між вищим навчальним закладом та фізичною /юридичною особою, яка замовляє платну освітню послугу. Вищий навчальний заклад має право змінювати плату за навчання у порядку, передбаченому договором.

19.08.2015 року було прийнято Постанову КМУ № 634 «Про затвердження Типового договору про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою». Відповідно до пункту 8 нової форми типового договору Виконавець має право змінювати розмір плати за навчання не частіше одного разу на рік і не більше як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік з обов’язковим інформуванням про це Замовника.

— Таким чином, якщо в договорі, який укладається між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою чітко прописано про право ВНЗ змінювати розмір плати не більше як на офіційно визначений рівень інфляції, то такі дії ВНЗ один раз на рік є законними, — пояснює Олександра Шалько.

Тобто студентам потрібно уважно перечитати укладений ними з ВНЗ договір на предмет наявності чи відсутності такого пункту.

- Право, як відомо, не є обов’язком, тому, в разі існування фінансових труднощів раджу студентам повідомляти про це листом на ім’я керівника закладу. В цьому випадку навчальний заклад протягом п’ятнадцяти днів повинен розглянути заяву студента про непідвищення оплати та прийняти рішення по суті, — додає юрист.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору