Рівень гама-фону повітря у січні був значно нижчим від допустимого природного рівня в 25 мікроРентген за годину (мкР/год). Добові значення коливались у межах 10−16 мкР/год, розповідає Ділова Черкащина.
Про це розповів начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань. За його словами, у перший місяць року було проведено 248 досліджень. Найвищі значення були зафіксовані метеостанціями у Каневі, Черкасах та Умані.
Щільність випадів бета-активних радіонуклідів на поверхню землі визначає лише метеостанція у м. Черкаси. За результатами спостережень у грудні 2017 року щільність випадів бета активних радіонуклідів становить в середньому за добу 1,4 Беккерель на один метр2 (Бк/м2). Ці значення без суттєвих змін у порівнянні з попередніми періодами спостережень 2017 року.
Уміст радіонуклідів у поверхневій воді визначається лише у Канівському водосховищі в районі м. Канева. За результатами досліджень 2017 року фактичний вміст цих радіонуклідів набагато нижчий допустимих норм.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram