Рада ввела автоматичну фото- і відеофіксацію порушень правил дорожнього руху

17 січня 2014, 13:51

Протягом 10 днів після отримання постанови особа має сплатити штраф, або оскаржити постанову в суді, і довести, що транспортний засіб і номерний знак більше не належить їй, або довести те, що під час скоєння правопорушення за кермом була інша людина, інформує "Дзеркало тижня".

Верховна Рада ввела автоматичну фото- і відеофіксацію адміністративних правопорушень у сфері гарантування безпеки дорожнього руху.

Відповідний закон, прийнятий парламентом на засіданні у четвер, 16 січня, вводить автоматичну фото- і відеофіксацію таких правопорушень, як перевищення обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення заборони транспортним засобам пересуватися тротуарами і пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху, а також порушення правил пересування через залізничні переїзди.

Якщо фото або відеофіксація встановить одне із зазначених правопорушень, ДАІ на підставі отриманої інформації встановлює особу, за якою закріплено транспортний засіб, яка порушила ПДР. Порушнику, якщо це фізична особа, поштою надішлють фотознімок транспортного засобу, зроблений при здійсненні правопорушення, постанову про адміністративне стягнення за порушення ПДР.

Окрім того, порушник у постанові отримає адресу веб-сайту в інтернеті, де зможе ознайомитися з відеозаписом його транспортного засобу, який порушив ПДР.

Протягом 10 днів після отримання постанови особа має сплатити штраф, або оскаржити постанову в суді, і довести, що транспортний засіб і номерний знак більше не належить їй, або довести те, що під час скоєння правопорушення за кермом була інша людина.

Якщо транспортний засіб, що здійснив правопорушення, закріплено за якою-небудь установою, то керівник цієї установи повинен протягом п'яти днів після одержання запиту повідомити, хто керував транспортним засобом під час порушення.

"В разі притягнення порушника до відповідальності згідно з законом, застосовується мінімальний розмір штрафу, передбачений відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому, якщо особа сплачує зазначений штраф протягом п'яти днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується у два рази", - йдеться у пояснювальній записці до закону.

Окрім того, автори закону у пояснювальній записці зазначають, що на сьогоднішній день в Україні застосовують напівавтоматичні системи фото- і відеофіксації, які поліпшили рівень фіксації правопорушень, але не дають значного ефекту.

"Застосування ж повністю автоматичних систем фото- і відеофіксації правопорушень... дозволить удосконалити не тільки процес фіксації, але і максимально автоматизують процедуру розгляду відповідних категорій адміністративних справ", - сказано у пояснювальній записці.

Поділитись
Вгору