П’ять туристичних місць Черкащини, які має побачити кожен українець

25 серпня 2016, 22:00
Chernecha-gora-Kanev

Фото vsevklucheno.in.ua.

Черкащина туристична - дуже різноманітна, тут кожен може знайти для себе щось цікаве. Gazeta.ua склала Топ-5 найбільш відомих та обов’язкових для відвідування місць Черкащини.

1. Тарасова гора

718927_3_w_590

Фото stejka.com.

Канів — це місто на Дніпрі, де "сходяться шляхи України". Тут похований Тарас Шевченко.

У Каневі розташований національний заповідник "Тарасова гора" — місце поховання Тараса Шевченка. Біля підніжжя відбудований річковий вокзал із пристанню. Недалеко від Тарасової гори створили парк скульптур героїв із творів Кобзаря.

Щороку до цього місця приїздять тисячі байкерів на Міжнародний мотофестиваль "Тарасова гора".

Канівський природний заповідник знаходиться на гірських пагорбах біля Дніпра. У заповіднику відкрито музей природи. Там зберігають скам'янілі бивні та зуби мамонта, акули, роги гігантського оленя. На в'їзді до міста — працює Канівська ГЕС.

2. Холодний Яр

718927_2_w_590

Фото Gazeta.ua.

В урочищі Холодний Яр збереглися руїни древніх городищ із земляними валами та руїни підземних церков і печер.

Найбільше городище Скіфське або Мотронинське (VI століття до н. е.), у центрі якого височіє Троїцька церква Мотронинського монастиря. Це пам'ятка міжнародного значення.

Туристи люблять відвідувати у Холодному Яру хутір Буда, дуб Максима Залізняка, став, де гайдамаки освятили мечі.

Там щорічно відбувається національно-патріотичний фестиваль "Холодний Яр — фестиваль нескореної нації". Цьогоріч його відвідали більше як 3 тис. людей.

Навесні у холодноярських лісах зацвітають рідкісні підсніжники складчасті. Волонтери їх охороняють від браконьєрів.

3. Моринці

718927_5_w_590

Фото uafacts.com.

Тарас Шевченко народився у селі Моринці Звенигородського району. Це село входить до туристичного маршруту "Золота підкова Черкащини".

Там розташований музейний комплекс, який входить до складу Історико-культурного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка". Туристів запрошують у садибу-музей Шевченка, хату-музей Тютюнника. В арт-кафе проводять екскурсії, майстер-класи, організовують виставки.

Із 2014 року в селі відбувається щорічний фестиваль "Ше.Fest", присвячений пам'яті Тараса Шевченка. Цьогоріч зібрав близько 2 тис. відвідувачів.

4. "Софіївка"

718927_1_w_590

Фото 7chudes.in.ua.

Національний дендрологічний парк "Софіївка"в місті Умань щорічно відвідують близько 500 тис. людей. Це пам'ятка світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII-першої половини XIX ст.

Парк "Софіївка" заснований у 1796 році власником Умані, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. За задумом парк є наочною ілюстрацією до поем Гомера "Іліада" та "Одіссея".

У парку можна поплавати на паромі, гондолі, пропливти на човні підземною рікою Ахерон, прокататися на конях, сфотографуватися у одязі XIX столітті. У павільйоні Флори розписують молодят.

5. Корсунь-Шевченківський парк

718927_4_w_590

Фото geocaching.su.

У місті Корсунь-Шевченківський є парк з унікальною архітектурою. Місто-фортецю Корсунь на березі річки Рось у 1032 році заснував князь Ярослав Мудрий.

У Корсунському парку є музей історії Корсунь-Шевченківської битви, художня галерея, виставка військової техніки, палацовий комплекс у стилі неоготики, гора Янталка із гротом.

Річка Рось обрамлена скелястими берегами і має декілька пляжів. На території парку 6 мостів через річку, один із яких — підвісний.

Нагадаємо, цього року Україна відзначає 25 річницю незалежності. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила "Акт проголошення незалежності України", який 1 грудня того ж року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору