Психологічна стійкість, сенси й підтримка: у ЧНУ відбувся День спільнодії (ФОТО)

16 травня 2025, 20:15

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся День спільнодії — комплексний захід, присвячений турботі про ментальне здоров’я, формуванню психологічної стійкості та усвідомленню сенсів у повсякденному житті. Подія зібрала студентів, викладачів, фахівців-психологів і всіх охочих на території навчального закладу символічно, у День вишиванки, 15 травня.

Захід відбувся в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Його основна мета — наголосити, що ментальне здоров’я є не лише особистою справою кожного, а й спільною відповідальністю. Взаємопідтримка, емпатія, довіра та відчуття належності до спільноти — це ті ресурси, які допомагають зберігати внутрішню рівновагу в умовах суспільних потрясінь.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор ЧНУ Олександр Черевко, який підкреслив важливість моральної єдності у складні часи.

"У світі є дві сили — зброя і дух. Добре, коли на фронті достатньо зброї, але дух — це ми з вами, ми творимо його, передаємо на фронт, тримаємо тил. Потрібно вірити в себе, любити свою державу, довіряти нашій владі. Тільки віра, зброя і дух роблять нас непереможними", - зазначив Олександр Черевко.

У межах Дня спільнодії діяли тематичні локації від інститутів, факультетів і навчальних центрів університету. Кожна з них була спрямована на практичне ознайомлення з різними аспектами ментального здоров’я.

- Навчально-науковий центр ментального здоров’я запропонував створити учасникам заходу символічний родинний герб як спосіб осмислення внутрішніх опор і цінностей.

Крім того, родзинкою заходу стала участь студентів у створенні плакатів, присвячених темі прийнятності різних емоційних станів.

"Студенти мали завдання намалювати плакат про допустимість та прийнятність емоційних станів. Як вони це розуміють. Ми побачили дуже цікаві, оригінальні роботи, дуже філософські. Немає поганих чи хороших емоційних станів — усі вони нам потрібні. Тому сьогоднішній захід — про сенси, про ментальне здоров’я. Ми хочемо нагадати, що піклуватися потрібно не лише про фізичне здоров’я, а й про ментальне. І робити це не раз на рік, а щоденно", - зазначила директорка Центру ментального здоров’я Юлія Сіденко.

- Центр підтримки та реабілітації ветеранів і студентів презентував функціональні тренажери, міостимулятори й засоби міофасціального релізу, акцентуючи на значенні фізичних навантажень для підтримки емоційного стану.

- Локація "Родинне караоке" знайомила з терапевтичною роллю співу — однією з давніх форм вивільнення емоцій та зміцнення психіки.

- У творчій майстерні інституту педагогічної освіти, соціальної роботи й мистецтва учасники створювали орігамі, знайомилися з мистецтвом силуетів, а діти мали змогу спробувати аквагрим.

- Простір сенсів включав читальний куточок і "Дитячу бібліотеку", де були доступні книги, що формують базові цінності через казки.

- У науковій локації «Ендорфіни в пробірках: хімія щастя» йшлося про біохімічні процеси, пов’язані з переживанням радості, задоволення та спокою.

- Кафедра військової підготовки організувала демонстрацію навичок надання домедичної допомоги, що є особливо актуальним у період війни.

На території події працювали фотозони, зокрема в етностилі.

Завершенням заходу стала рефлексивна вправа — учасникам запропонували зупинитися, прислухатися до себе та записати на папері ті думки й сенси, що були з ними протягом події.

Папірці із записами учасники заходу залишили на дереві-сенсів. Папір, використаний для записів, був не звичайним, а насіннєвим, квітучим. Згодом сенси учасників посадять в грунт і з нього проростуть волошки як символ відродження і вкорінених цінностей.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору