Суїцидальні тенденції, їх причини, шляхи подолання - такі проблеми сьогодні обговорювали науковці ЧНУ ім. Б. Хмельницького під час круглого столу, присвяченого аналізу самогубств та пошуку шляхів їх подолання.
За даними Державного комітету статистики, в Україні на 100 тис. осіб припадає 20-22 самогубства. Також присутній тут і гендерний розподіл - із 8 суїцидальних випадків тільки один припадає на осіб жіночої статті.
- Щодо Черкащини, то за даними ГУНП у 2013 році було зареєстровано 213 випадків самогубств, у 2014 - 208 , у 2015 - 320. З початку 2016 року зафіксовано 196 випадків самогубств, - зазначила завідувач кафедри загальної педагогіки і психології ННІ педагогічної освіти соціальної роботи і мистецтва ЧНУ Інна Кукуленко-Лук'янець.
За її словами, головними причинами, що призводять до самогубств, є економічна криза, страх перед кредитами, негаразди в сім'ї.
Разом із тим, зазначає науковець, на рівні держави ця проблема поза увагою. Немає відповідних служб, які б комплексно та фахово займались профілактикою самогубств. Проблема і з дієвістю "телефонів довіри".
- Ті, що є, - неефективні. Самі керівники «телефонів довіри» розповідають, що після спілкування з особами, схильними до суїциду, їхні працівники самі впадають в депресію, - зауважила Інна Лук'янець.
Як підсумувала науковець, сьогодні люди з психологічними проблемами вимушені самі турбуватися за свій внутрішній стан не розраховуючи на допомогу з боку держави.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram