Новий головний міліціонер Полтавщини полковник Іван Корсун на першій офіційній прес-конференції прокоментував звинувачення від активістів місцевого майдану у "кришуванні" "тітушок" та причетності до побиття опозиційних депутатів в місті Черкаси, де полковник 13 років працював у керівництві обласної міліції.
Про це повідомляє Gazeta.ua.
Нагадаємо, напередодні полтавська громада висловила невдоволення призначення Івана Корсуна, написали зверненні до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова переглянути своє рішення. В ньому полтавські активісти наводили факти про неправомірні дії міліціонера стосовно активістів черкаського майдану та висловили небажання бачити його очільником полтавської обласної міліції. Такі ж факти на своєму офіційному сайті навів нардеп-"ударівець" Сергій Каплін.
"Я уважно розглянув звернення людей до міністра і готовий відповісти на всі питання, які цікавлять активістів. По-перше, стосовно ніби то мого служіння колишньому губернатору-"регіоналу" Черкащини Тулубу. Саме тому, що я не хотів йому служити, в 2013 році я пішов із органів на пенсію. Це було моє рішення. До цього я служив в міліції Черкаської області, жив там сам, без сім'ї, в службовому готелі, який за 5 кілометрів від роботи. Щодня долав відстань пішки. Моя родина залишилася на Полтавщині, звідки я родом. Після звільнення я перебрався до рідних і останній рік практично не мав відношення до міліції, - розповів Іван Корсун.
"Наступне звинувачення — мені закидають, що у березні 2013 року під час сесії обласної ради в Черкасах я не пускав до зали активістів, журналістів та народних депутатів, ще й зламав одному з них пальця. Пояснюю — від представників влади та опозиції стояли групи підтримки близько 200 чоловік, вони вишикувалися стрілою та почали натовпом пробиратися в приміщення. Серед них були люди, які виглядали підозріло, спортивної статури в такому ж одязі. Щоб пустити їх в державне приміщення треба було здійснити перевірку осіб, але люди цього не схотіли. Тому їх і не впустили в середину. Що стосується депутатів, я навіть направив до них міліціонерів, щоб провели до потрібної зали. Декількох журналістів відвів сам. Депутата, якому я ніби зламав пальця, навіть не знаю", - заявив він.
Також полтавські активісти звинуватили Корсуна, що він "кришував" "тітушок".
"На той час, коли я був у керівництві черкаської міліції, слово "тітушки" я чув кілька разів. Жодного відношення до них не маю, - продовжив. - Чув, що мене підозрюють в корумпованих схемах, коли працював начальником відділу ДАІ в Черкаській області. Ніби за збереження службових посад брав з підлеглих гроші розміром від 1 до 3 тисяч доларів. Можу сказати, що я знав про такі схеми, знав, хто ними займається, стосовно цього ставив до відома начальника міліції та заступника міністра внутрішніх справ. Вони запитували ту людину про причетність, йому не було що сказати. Знаю, його звільнили з посади".
Останніми днями в полтавських інтернет виданнях з'явилася інформація, що зятем Івана Корсуна є відомий політик Ігор Бакай, який свій час накрав грошей в Україні та втік до Росії і перебував в розшуку.
"Хіба моя донька винна, що в неї прізвище Бакай? Я поцікавився - мій зять Олексій народився, коли Ігореві Бакаєві було 13 років. У 2004 році доньку з чоловіком навіть не випустили за кордон, бо підозрювали в якійсь причетності до Ігоря Бакая".
В кінці прес-конференції полковник розповів, що не є прихильником дій колишньої влади під час революції. Також розказав, що живе в приватному будинку в селі під Полтавою. Його дружина — приватний підприємець.
"Я не прийшов на посаду, щоб брати побори з людей. Бо людина не бідна", - сказав він.
Пообіцяв вести регулярні зустрічі з полтавцями та дав журналістам особистий номер мобільного.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram