Прижиттєве фото Кобзаря, яке вважалося втраченим, повернули до Національного музею Тараса Шевченка

26 травня 2019, 21:37

У Києві в Національному музеї Тараса Шевченка експонуватиметься фотографія Кобзаря, яку вивезли з території нашої держави у роки Другої світової війни, повідомляє "Козацький край" з посиланням на Укрінформ.

Знімок було виконано в ательє Олександра Шпаковського у Санкт-Петербурзі. Дослідники вважають, що його зробили у період із 1858-го по 1861 рік.

Фотографію можна буде побачити у Національному музеї Шевченка упродовж літа. Її виставлять у залі “Перепоховання = перетворення“. Після цього передадуть у фонди будиночку-музею Шевченка, звідки вона зникла в 40-х роках.

- Департамент культурної спадщини і музейної справи відслідковує за базою різні предмети та артефакти, які свого часу були вивезені (з України, – ред.), в основному – під час Другої світової війни. Вони вивезені в різні країни світу. Це питання і реституційних відносин між різними країнами. Міністерство культури є не просто членом реституційних комісій – моя перша заступниця Світлана Фоменко є їхнім співголовою з багатьма країнами, – зазначив міністр культури України Євген Нищук.

Коментарі

Вгору