Приватний забудовник судиться з черкаською мерією за право звести котеджне містечко на виданій йому землі

18 грудня 2014, 09:52

87e6e3ab5b5ac79f45a46cd7037647c3_L

2011 року забудовник ПрАТ «Експо-інвест» отримав на черкаському полігоні 10 гектарів землі, де планував звести близько 120 котеджів. Через півроку місто внесло правки до генерального плану забудови Черкас. І вже за новим генпланом на 10 гектарах виданої землі мала бути багатоповерхова забудова, школа, дитсадок і дорога, яка б сполучила Південно-Західний район із центром міста, інформує Вечірка.

Забудовник на такий розвиток подій не погодився. Звернувся до Соснівського районного суду, виграв його, відстоявши своє право звести на полігоні котеджне містечко. Виконком черкаської міськради виконав рішення суду, тож тепер фірма має право братись до роботи. Однак тепер міський голова Сергій Одарич не погодився з таким розвитком подій. Мер вважає, якщо генплан передбачає висотну забудову, то тут має бути висотна забудова. А членів виконкому, які за рішенням суду стали на бік забудовника, вважає корупціонерами.

Сплутали плани

– І через 30, і через 300 років нас проклинатимуть нащадки. Заради кількох десятків тисяч доларів ми позбавили місто нормального транспортного сполучення Південно-Західного району з центром і з районом вокзалу. На землях, які генеральним планом визначені під вулиці, школи, дитсадки і спортивні майданчики, виконком дозволив побудувати індивідуальні котеджі. Рішення було протягнуте з третьої спроби мінімальною кількістю голосів – 8 із 15, – висвітлив проблему у соціальній мережі "Фейсбук" міський голова Сергій Одарич.

Член виконавчого комітету від громадськості Анатолій Рекун запевняє: не виконати рішення Соснівського райсуду члени виконкому не могли. Більше того, коли міська влада вирішить його оскаржувати, місту доведеться відшкодувати забудовнику кошти.
– Якщо Апеляційний суд скасує рішення Соснівського районного суду, доведеться міськраді виплачувати завдані Калашнику збитки за проектування котеджів. Якщо не скасує – то будуть чи не будуть котеджі на полігоні, залежатиме від зацікавленості інвесторів, яким пропонують вкладати значні кошти в будівництво інфраструктури: каналізаційного колектора, доріг, електромереж, водогону. У результаті інвестори мають оцінити всі свої ризики, щоб не отримати собі довгобуд біля "Супою", "Елітавтотрансу", військової частини та гаражів по "найкращій вулиці міста" Оборонній, яку Одарич пропонує назвати іменем Калашника, а Калашник – іменем Одарича, – прокоментував ситуацію Анатолій Рекун.

Секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький стверджує: на рішеннях та усіх дозволах, які давали право забудовнику саме на цій землі будувати котеджі, стоять підписи міського голови Сергія Одарича. Мер у свою чергу запевняє: місто більше не має жодних господарських взаємин із фірмою-забудовником. Мовляв, терміни, протягом яких організація мала звести котеджне містечко, давно сплинули, а отже, претендувати на забудову фірма більше не має права. Сергій Одарич заявив, що дію рішення виконкому він зупинив. Тепер це питаня вирішуватиме сесія міськради.

Ціна питання

Багатьох цікавить, як три роки тому забудовник без конкурсу й аукціону отримав право на забудову 10 гектарів землі.

– Для прикладу, аналогічна ділянка по вул. Оборонній, 57 на 42 сотки продається неподалік за 1068000 грн. Відповідно, якщо обрахувати вартість майже десяти гектарів землі, що просить забудовник безкоштовно, то її ринкова вартість сягає 25 мільйонів гривень!!! Чи доцільно в такому разі віддавати землю безкоштовно? Землевідведення має відповідати генплану, а не протирічити йому. До того
ж земля під забудову мала б бути виставлена на аукціон. І якщо громада погодиться внести зміни до генплану та відмовиться від школи і дитсадка у тій частині міста, то за виручені 25 млн грн від її продажу можна замінити вікна і двері у 25 інших школах та дитсадках! – обурюється представник громадської ради при Черкаській ОДА та облраді Сергій Слинько.

Дивно, чому три роки тому без конкурсів та аукціонів забудовник отримав право вести будівництво на 10 гектарах землі.

– По цю земельну ділянку я звернувся 2006 року, а 2011-го мені її виділили. У нас що, черги із забудовників та інвесторів стоять? На той момент, окрім мене, ніхто на неї не претендував. Більше того, я взяв 10 гектарів землі, а на полігоні її 130, – аналізує забудовник Ігор Калашник. – Я отримав ділянку за договором суперфіції. Тобто я маю право користуватися земельною ділянкою, відшкодовуючи податок, а сама земля залишається у власності міста.

Подейкують, що на момент видачі земельної ділянки й Одарич, і Калашник мали певний спільний інтерес. Що й дозволило саме цьому забудовнику отримати право на ведення робіт.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору