Анатолій Підгорний разом із представниками депутатського корпусу оглянули обладнання, що було закуплено за кошти, спрямовані з обласного бюджету. Зокрема відвідали алергологічне, офтальмологічне відділення та інтервенційної радіології.
− Вже не перший рік підтримка медзакладів є одним із пріоритетів роботи обласної ради. Постійно спрямовуємо кошти на оновлення матеріально-технічної бази закладів, аби черкащани мали можливість отримати якісні послуги, − сказав Підгорний.
Так, в алергологічному відділенні нещодавно запрацював FENO тест для діагностики бронхолегеневих захворювань. Це точний, швидкий та безпечний метод визначення алергічного запалення в дихальних шляхах, який використовується для підтвердження або спростування діагнозу бронхіальної астми та контролю за ефективністю лікування.
За словами завідувачки алергологічного відділення Наталії Гармаш, він дасть змогу значно швидше й точніше продіагностувати пацієнта та призначити дієве лікування. До слова, на ньому можна обстежувати дітей із 4 років.
У відділенні інтервенційної радіології виконують гібридне судинне оперативне втручання. Таку операцію вже успішно виконали майже десятьом пацієнтам. Для цього мають весь арсенал необхідного сучасного обладнання – ангіограф, УЗД, комп’ютерна томографія та інші.
− Гібридна судинна хірургія полягає у одночасному застосуванні двох практик – відкритого судинного втручання, що відбувається за допомогою розтину шкіри, та ендоваскулярного втручання, що виконується без розтину шкіри, а лише через прокол певної ділянки судини. Через те, що в деяких випадках неможливо досягти оптимального результату ані відкритим шляхом, ані ендоваскулярним, застосовується гібридна хірургія. Вона дає змогу отримати ефективність кожної з цих методик, і головне – повністю відновити кровопостачання, − пояснив завідувач відділення інтервенційної радіології Дмитро Паляничко.
Він також додав, якщо ж повноцінно не відновити кровоток, то це призведе до ампутації кінцівки. Та й ампутація не свідчитиме, що хворобу вилікувано. Оскільки найскладніший прояв периферичного атеросклерозу – критична ішемія нижніх кінцівок – це смертельне захворювання. Тож після ампутації на рівні стегна, пов’язаної з атеросклерозом, кожен другий пацієнт помирає протягом року. Таку невтішну статистику наводять фахівці судинної хірургії світу.
Діагностику захворювання сітківки завдяки закупленому оптичному когерентному томографу здійснюють відтепер у офтальмологічному відділенні.
− Уже 10−15 років в офтальмології з’явилась можливість діагностувати захворювання сітківки за допомогою оптичного когерентного томографа, що дало поштовх для втілення нових методів лікування хвороб сітківки. Тож можливість обстеження сітківки дозволить офтальмологічному відділенню працювати з пацієнтами в одному закладі повним циклом: початкове обстеження, лікування, контрольне обстеження, подальше лікування, − пояснила завідувачка офтальмологічного відділення Наталія Пустовіт.
У Черкаській обласній лікарні надають кваліфіковану допомогу майже по всіх напрямках. На цьому наголосив директор медичного закладу Віталій Шило.
− 20 пакетів у нас укладено із НСЗУ, серед них пріоритетними є лікування інсультів, інфарктів, пологи, реабілітація та гемодіаліз, − зазначив Шило. – Ми вдячні депутатському корпусу за підтримку, спрямування коштів на закупівлю вкрай потрібного, сучасного обладнання. Це дає можливість ще більш ефективно виконувати нашу роботу, лікувати хворих.
За інформацією пресслужби Черкаської облради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
тих хто при грошах,результати приємні,так як послуги платні,крім консультацій,зауважте за бюджетні гроші.