Придумуємо кожному дворянське ім’я, – пілот з Умані розкрив секрети повітроплавання

14 червня 2017, 11:38

Як за кілька годин стати дворянином, на висоті півтисячі метрів встановити найекстримальніший рекорд України, та подарувати свято  тисячам  людей знає  пілот  Сергій  Скалько, який привіз в  у Умань міжнародний фестиваль повітряних куль "Монгольф’єрія. Квітуча країна", пише "Вечірня Умань".

- В Умань мене привів поклик душі, адже я сам родився в цьому місті, і щороку приїжджав на все літо в Умань до бабусі в гості, тому  і вирішив для свого рідного міста зробити те, що я вмію найкраще, -  організувати  фестиваль  повітряних куль, - розповідає Сергій Скалько.

Тисячі уманчан з 2-го по 5-те червня  могли спостерігати  небесне шоу: щоранку з 6.00 до 8.00 та щовечора з 18..00 до 20.00 , над містом піднімалися повітряні кулі, з яких стрибали парашутисти екстримами, що приземлялися прямо на центральній площі,  а канатоходець  Станіслав Панюта встановив  найекстремальніший рекорд України, пройшовши  по натягнутій стропі, на висоті 660 метрів над землею між двома повітряними кулями.

- Це перший подібного роду рекорд в Україні, до того канат між двома кулями у нас ніхто не натягував, - розповідає рекордсмен Станіслав Панюта.

Як за кілька годин стати дворянином?

Згідно з указом короля Людовика ХVI, який був присутній при першому запуску аеростату, на повітряних кулях повинні літати тільки особи дворянського стану, тому існує традиція після польоту дарувати пасажирам дворянський титул і нарікати дворянським ім'ям.

- Після польоту ми вручаємо грамоти, посвячуємо пасажирів в повітроплавці, розпиваємо шампанське, а пілот придумує кожному дворянське ім'я. За три дні фестивалю, в Умані, на повітряних кулях політало 49 людей, - розповідає Сергій.

- Враження від польоту просто неймовірні, дуже приємно , що в нашому місті з’являються такі цікаві та неординарні фестивалі,   а щоб отримати екстримальні відчуття вже не потрібно їхати до столиці, чи в якесь інше місто, вся культурна  та розважальна програма, яка потрібна для відпочинку компанії друзів чи  сім’ї вже є в Умані, - розповідає уманчанин Юрій Довгань, який політав на повітряній кулі.

Що потрібно знати про польоти на повітряних кулях?

Брати в політ теплий одяг і таблетки від укачування не потрібно:

- Приходьте в тому, в чому ви б пішли в такий час на прогулянку. Також нікого в польоті ще нудило.

Кулю вибирають не пасажири, а пілот:

- Наша пілоти самі займається розсаджуванням пасажирів по кулях. Звичайно, ми враховуємо побажання  людей, які хочуть політати, але вони не зможуть прийти і вибрати будь-яку кулю, яка їм  сподобається.

Вартість польоту 3000 гривень:

- Повітроплавання - це недешевий вид відпочинку і спорту. На жаль, у нас немає додаткових джерел фінансування, а потрібно компенсувати не тільки роботу дорогої техніки і заправку, але ще і транспортування пілотів і куль.

Хто може стати Пілотом?

- Пілотами можуть стати практично усі бажаючі. На сьогодні вивчитися на пілота аеростата можна в Києві. Теоретичний курс займає приблизно два тижні. Кожен курсант школи проходить медкомісію. Потім починається льотна підготовка, на якій курсант тренується злітати в різну погоду і з різними системами посадки. Після цього ми звертаємось до Державіаслужби, щоб учневі видали свідоцтво пілота теплового аеростату.  Що до Умані, то ми б дуже хотіли створити тут свій екіпаж , який, в майбутньому, мав би свою кулю і розвивав повітроплавання у своєму рідному місті.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору