Придніпровський районний суд Черкас заарештував кошти на рахунках 30 компаній в 29 банках у справі про легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, під час імпорту цифрових/електронних товарів і послуг, інформує УНІАН.
«Загальний обсяг легалізованих зловмисниками доходів, одержаних злочинним шляхом, становить близько 350 млн дол. США в рік», - йдеться у ряді рішень суду, оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Слідство встановило групу фізичних осіб, імена яких не називаються, які створили протиправний механізм легалізації доходів з щодобовим обігом на рахунках зазначених підприємств близько 20 млн грн.
Як зазначається в документах суду, зазначені кошти перераховувалися на агентський банківський рахунок №29096015123701 в «Альфа-Банк», а в подальшому - на рахунки підприємств з ознаками фіктивності для легалізації доходів та виведення на рахунки офшорних компаній.
Також встановлено, що ці особи організували протиправну діяльність ряду платіжних сервісів в мережі інтернет для незаконної конвертації грошових та електронних коштів у готівку з подальшою легалізацією шляхом виведення з території України до Російської Федерації.
Зокрема, встановлені інтернет-ресурси, які включають в себе проведення оплати користувачами за допомогою заборонених Національним банком електронних засобів «Webmoney», «Яндекс.Гроші», «QIWI Wallet», «Wallet one / Єдиний гаманець».
За інформацією слідства, основною банківською установою, що обслуговує рахунки і здійснює прикриття транзитних суб'єктів зазначеної злочинної групи, був банк «Центр».
Крім арешту коштів на рахунках, суд також вирішив зупинити видаткові операції за ними, за винятком сплати податків і зборів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram