Вчора, 15 березня, депутати Черкаської облради з третьої спроби проголосували за призначення підписанта та замовника для ухвалення договору про будівництво нового Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, пише Вичерпно.
За словами директора центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Фесуна, міжнародна організація спрямувала близько 2,5 мільйони доларів на його будівництво, однак уже сім місяців кошти просто лежать.
“Ви чого тут сидите? Хто вас обирав? У мене диспетчерська не відповідає ніяким вимогам! У мене 43 тисячі викликів не прийнято, бо нема куди людей саджати! Як вам не соромно!”, - звернувся до депутатів Ігор Фесун.
Він пояснив: для того, щоб розпочалася робота над проєктом, потрібно укласти чотиристоронній договір. Три сторони підписали й всі очікують на підпис від Черкаської обласної ради. Після узгодження договору уповноваженим, має розпочатися оголошення тендерів за участі міжнародних спостерігачів.
"Ми, на рівні ОВА, доклали максимально зусиль для того, щоб цей проект був підкріплений відповідним фінансовим ресурсом – коштами Надзвичайної кредитної програми для відновлення в розмірі 98 млн грн. Однак він досі на паузі через непідписання договору. Стороною якого є, зокрема, обласна рада", - каже начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Він зазначив, що вирішення цього питання очікує колектив у понад 1200 працівників Обласного центру екстреної медичної допомоги.
Водночас в Черкаській обласній раді запевнили, що підтримують розвиток Центру екстренки, як і будь-якого обʼєкта комунальної власності.
"За результатами пленарного засідання прийнято рішення, що стосується делегування функцій замовника по будівництву цього обʼєкта департаменту будівництва ОДА. Повноваження підписувати Угоду про передачу коштів позики, через які власне і були розбіжності в позиціях між депутатами, в результаті делегували першому заступнику голови. Зауважимо, обласна рада неодноразово вже підтримувала реалізацію таких масштабних проєктів. Зокрема будівництво комплексу променевої терапії в онкоцентрі, реконструкцію госпіталю й кардіоцентру. Але в питаннях, які потребують залучення інвестиційних, кредитних коштів потрібно чітко дотримуватися правового поля. Зокрема, при вивченні питання саме по будівництву екстренки виявлено низку юридичних недоліків, які унеможливлюють розгляд питання оперативно й одноосібно", - зазначили в пресслужбі Черкаської облради.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram