Прокурор області не вірить, що човнами на Дніпрі керують тверезі черкащани

20 березня 2015, 11:35

Sequence 02(18)

Прокуратура області не задоволена боротьбою із браконьєрами на водоймах Черкащини. А до органів та інспекцій, які відповідають за ці питання, у прокурора області накопичилося багато запитань. Тож допомогти у боротьбі із браконьєрами він запрошує громадськість. 

- У зв'язку із реформуванням органів прокуратури, було ліквідовано спеціалізовану екологічну прокуратуру і тепер цей напрямок покладено на нас, - розповів прокурор області Юрій Шеремет.  - З цього приводу була проведена міжвідомча нарада із керівниками правоохоронних органів та контролюючих органів. Вони звітували, але на деякі питання керівники так і не надали відповіді.

Наприклад, занепокоєння викликає робота рибохорони. За словами прокурора, аналіз їхніх звітів говорить, що упродовж попереднього року за незаконний вилов риби нараховано більше 2 млн. грн. збитків. Але з цієї чималої суми сплачено тільки 3,7 тис. грн.

- Це лише один відсоток, - каже Юрій Шеремет. - Багато позовних заяв лишаються без розгляду.  Виникає запитання, чому в багатьох випадках позови не розглядаються?

Не задоволений прокурор області і боротьбою із незаконною торгівлею сітками та іншими забороненими речами для вилову риби. За таку торгівлю упродовж 2014 ріку складено всього лише три протоколи!

-Але достатьно пройтися по ринку, щоб побачити, що вони продаються! Ми будемо розбиратися, чому у цьому напрямку не велася робота, - наголошує Юрій Шеремет.

Не в повній мірі працювала і екологічна інспекція. Прокурор зазначає, що попри те, що працівники інспекції називають непогану статистику, відшкодування збитків за шкоду, нанесену живим ресурсам, становить менше 4 тис. грн.

- А до правоохоронних органів передано лише 5 матеріалів. Але ми з'ясували, що сам стан розгляду цих справ інспекція не контролює, - додає він.

За порядком на водних об'єктах має стежити і лінійний відділ міліції. Утім, за словами прокурора, правоохоронці практично самоусунулися від виявлення порушень у місцях торгівлі водними біоресурсами.

Говорить прокурор і про вилучені плавзасоби та факти керування ними у нетверезому стані. Так, скажімо, із трьох десятків затриманих човнів, на яких здійснювали незаконний вилов риби, за рішенням суду вилучено лише один. Чому така міра покарання не була застосована й до інших браконьєрів, керівник водної мілції відповісти не зміг. У прокуратурі з цього приводу збираються провести детальний аналіз. Адже, на думку Юрія Шеремета, вилучення човнів - це один з найкращих засобі профілактики, бо ж після цього іншим не захочеться вирушати на незаконний улов.

- Якщо людина буде затримана і в неї заберуть човен, який коштує 20 тисяч доларів, то наступного разу вона задумається чи треба їй це, - вважає прокурор. - Потрібно займатися спортивним чи любительским виловом риби, а не браконьєрством.

Окрім того, відтепер прискіпливіше придивлятимуться і до самих власників човнів, чи не керують вони ними у нетверезому стані. Хоча досі про це не складено жодного протоколу.

- Ніколи не повірю, що всі завжди плавають тверезими. Тому водна міліція буде забезпечена технічними пристроями, які відразу фіксуватимуть факти сп'яніння. Штрафи ідентичні тим, що й за керування в нетверезому стані на дорогах.

Щоб робота велася ефективніше, у планах прокурора - залучати до цього і громадскість.

- Хотілося б залучити громадскість для допомоги і стримання корупційних ризиків у контролюючих і правоохоронних органів, які повинні займатися цим питанням, - наголосив прокурор.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору