Прокуратура з’ясувала, чому черкаських дітей не пускали до єдиної в місті гімнастичної зали

19 березня 2014, 16:16

 

За результатами перевірки, до якої прокуратура міста Черкаси залучила представників контролюючих органів, виявлено порушення прав вихованців дитячо-юнацької спортивної школи «Спартак», які тренуються в гімнастичній залі громадської організації «Черкаське обласне фізкультурно-спортивне товариство «Україна», інформує прес-служба відомства.

Нагадаємо, після оприлюдненої у ЗМІ інформації про те, що до єдиної в Черкасах гімнастичної зали не пускають вихованців черкаських дитячих спортивних шкіл, прокуратура міста розпочала перевірку з приводу заборгованості, що виникла у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради перед ГО «ЧОФСТ «Україна».

Оскільки у комунальній власності міста нема приміщення, що відповідає специфікації спортивної школи, департамент освіти і гуманітарної політики ЧМР, у підпорядкуванні якого перебуває комплексна ДЮСШ «Спартак», протягом 2009-2014 років орендував відповідне приміщення у ГО «ЧОФСТ «Україна».

Із залученням спеціаліста Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України перевірено ціноутворення на послуги з оренди спортивних споруд, які надавались ГО «ЧОФСТ «Україна».

Встановлено, що розрахунок тарифів оренди приміщень ГО «ЧОФСТ «Україна» на 2014 рік економічно необґрунтований та може призвести до порушення законодавства про захист економічної конкуренції в частині зловживання монопольним становищем у територіальних межах обласного центру.

Фактично витрати за оренду перекладено на ДЮСШ «Спартак», чим надано перевагу іншій школі у вигляді застосування різних цін до рівнозначних угод без об’єктивно виправданих на те причин.

Черкаським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України вживаються заходи з метою усунення порушень та притягнення до відповідальності винних осіб.

Разом із тим, за непогашення кредиторської заборгованості перед ЧОФСТ «Україна» прокуратурою міста внесено подання на ім’я директора департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР з метою забезпечення прав дітей на здобуття позашкільної освіти.

Крім того, в гімнастичній залі «ЧОФСТ «Україна» виявлені порушення вимог Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», за які головним державним санітарним лікарем міста Черкаси внесено припис на ім’я директора спортивного товариства

Коментарі

Вгору