Смілянська окружна прокуратура скерувала до господарського суду позовну заяву в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України до виконавчого комітету Канівської міської ради, Київської митрополії Української православної церкви Московського патріархату про скасування рішення та свідоцтва про право власності, а також державної реєстрації речового права та повернення державного майна – нежитлової будівлі Успенського собору в м. Каневі по вул. Героїв Небесної Сотні, 62.
Так, постановою Ради Міністрів Української РСР від 21.07.1965 Георгіївський (Успенський) собор ХІІ ст. (1144 року) визнали пам’яткою археології республіканського значення та упродовж тривалого часу він перебував під особливою охороною держави.
Постановою Кабміну від 3 вересня 2009 року Успенський собор внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку археології національного значення.
Проте всупереч вимогам закону, а також прямій забороні щодо перебування пам’ятки археології у власності будь-якої форми, крім державної, без погодження відчуження пам’ятки національного значення виконавчий комітет Канівської міської ради у 2003 році надав Українській православній церкві дозвіл на оформлення права власності на пам’ятку археології національного значення – Успенський (Георгіївський) собор, що в подальшому стало підставою для реєстрації права колективної власності.
Матеріали для позову підготовані за інформацією УСБУ в Черкаській області.
За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram