
На державному обліку в Черкаському регіоні перебувають понад 9 тисяч пам’яток, зокрема, 93 пам’ятки національного значення. Водночас власники або користувачі пам’яток уклали лише близько 200 охоронних договорів.
Черкаська обласна прокуратура установила, що серед причин невжиття охоронних заходів – не розроблення уповноваженими державними органами у сфері охорони культурної спадщини облікових документів на об’єкти культурного надбання.
Відтак, Черкаська обласна прокуратура звернулась до суду з позовом зобов’язати Черкаську ОВА та її Управління культури та охорони культурної спадщини розробити Програму паспортизації об’єктів культурної спадщини Черкаської області та подати її до Черкаської обласної ради для розгляду та затвердження на черговій сесії.
Відсутність вказаної Програми, в межах якої передбачалося б виготовлення облікової документації на об’єкти культурної спадщини Черкащини, вже призвела до реальних негативних наслідків у вигляді втрати статусу щойно виявлених об’єктів культурної спадщини трьома об’єктами, не укладання охоронних договорів, а також - неконтрольованої перебудови пам’ятки архітектури по вул. Замковий узвіз, 1 у м. Черкаси.
Під загрозою втрати статусу об’єктів культурної спадщини, руйнації, знищення перебувають інші об’єкти.
Крім того, окружні прокуратури вивчають питання забезпечення належного обліку об’єктів культурної спадщини з боку органів місцевого самоврядування.
Наразі Черкаським окружним адміністративним судом за позовами прокурорів відкрито декілька проваджень у справах.
За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram