Прокуратура перевірила Уманську колонію на факт катування ув’язнених

26 червня 2017, 16:42

Уманською місцевою прокуратурою проведено перевірку щодо додержання кримінально - виконавчого законодавства в ДУ "Уманська виправна колонія (№129)" Міністерства юстиції України (далі-Уманська ВК-129) за результатами опрацювання інформації із офіційного Інтернет - ресурсу Національного превентивного механізму під назвою "В Уманській виправній колонії №129 монітори НПМ виявили факти катування". Про це повідомляє Уманська місцева прокуратура, пише "04744.info".

Зокрема, було встановлено порушення за ч. 2 ст. 116 КВК України в частині незабезпечення укомплектування медичного штату колонії, а також порушення ст. 108 КВК України в частині не забезпечення в повній мірі необхідного товару в крамниці установи.

Причиною та умовою вказаних порушень стала відсутність достатньої кількості обігових коштів в установі, яке склалась через недофінансування витрат на матеріально побутове забезпечення (утримання засуджених) лише на 6,5%.

При цьому проведеним суцільним опитуванням засуджених випадків застосування до них фізичної сили та катувань з боку працівників колонії та інших засуджених не встановлено. Адміністрація постійно проводить роботу, щодо недопущення відродження злодійських традицій та звичаїв серед засуджених в установі. Поділу засуджених на категорії (касти) немає.

За результатами перевірки Уманською місцевою прокуратурою на адресу начальника Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції внесена вказівка про усунення виявлених порушень.

Вгору