Початок цій чудернацькій історії поклав кримінальний епізод, що мав місце цієї весни в Черкасах. Злодія, який обікрав житло відставного генерала, начебто опікають слідчі прокуратури, пише Черкаський край.
Генерал Юрій Нікітенко завжди мав активну життєву позицію. Завершивши кар’єру військового, відставний генерал вирішив присвятити себе громадському життю. Працюючи на благо громади, він і не думав, що поряд може вештатися злочинець, який попсує йому нерви.
Одного квітневого дня генерал, який мешкає в приватному секторі, ненадовго вийшов із дому у справах. Його відсутністю скористався 36-річний злодій-«домушник». Одинадцять років свого життя він провів у тюрмі, маючи за плечима чотири судимості. Зламавши вікно будинку, злодій викрав значну, як для ветерана, суму — пенсію і всі заощадження, відкладені літнім чоловіком на чорний день, коштовності та, що найприкріше, — нагороди.
Повернувшись за годину, військовий пенсіонер виявив, що його обікрали. Але, як говорив відомий кіногерой Гліб Жеглов, у будь-якій, навіть найтемнішій, справі завжди знайдеться людина, яка що-небудь чула чи що-небудь знає. Так і сталося. Одна особа, яка проживає на тій же вулиці, що й генерал, бачила «Деу Ланос» із маячком таксі, яке у відсутності генерала під’їздило до його будинку. І не тільки бачила, а й записала державний номер авто, яке видалось їй підозрілим.
Правоохоронці теж не дрімали й, використавши здобуту інформацію, швидко вийшли на злодія. Вже через день після крадіжки на руках «домушника» клацнули кайданки. Злодій «прописався» у СІЗО. І наче б усе мало йти по закону, але прокурорські слідчі чомусь загальмували. Генерала вперто не хотіли визнавати потерпілим, а тут, як на зло, незрозуміло як і куди щез список вкраденого. Із викрадених речей до генерала повернувся тільки перстень із чорним каменем та нагороди, які віддала дружина злодія. Перипетії слідства лягли в основу тривалої переписки Юрія Нікітенка з посадовцями обласної прокуратури.
В одній із відповідей чиновник від прокуратури фактично визнав, що слідство велось неналежним чином, проте прізвищ бракоробів у погонах не назвав. Мабуть, зі скромності.
Цитуємо документ: «Прокуратурою області розглянуто Ваше звернення щодо стану судового розгляду кримінального провадження. Встановлено, що в провадженні Соснівського РВ в м.Черкаси УМВС України в Черкаській області перебувало кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст. 263, ч.2. ст.185, ч.3 ст.185 КК України. За результатами досудового розслідування, обвинувальний акт стосовно К. скеровано до Соснівського районного суду м.Черкаси для розгляду по суті. Ухвалою Соснівського районного суду м.Черкаси від 16.07.2015 обвинувальний акт повернуто прокурору через його невідповідність вимогам ст.291 КПК України. На даний час зазначені в ухвалі недоліки усунуто. Обвинувальний акт повторно скеровано до Соснівського районного суду м.Черкаси. Судовий розгляд триває.».
Такого штибу відповіді Юрія Нікітенка не задовольнили, і він звернувся до заступника генпрокурора України Давида Сакварелідзе. Замість Сакварелідзе відповів старший прокурор першого наглядового відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення пан Шевченко. Він повідомив, що справа відставного генерала належить до компетенції прокуратури Черкаської області...
Сподіваємося, що прокуратура все ж зможе назвати прізвища слідчих-бракоробів. А обікраденому і скривдженому недолугими прокурорськими чиновниками відставному генералу тільки те й залишається, що чекати на об’єктивність і професійність суддів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram