Проблему черкаських нирочників вирішуватимуть через нардепів та Мінохорони здоров’я

03 червня 2015, 21:00
Фото: radiosvoboda.org

Фото: radiosvoboda.org

Голова ОДА Юрій Ткаченко дав підлеглим доручення звернутися з проханням пролобіювати виділення коштів з держбюджету для нирочників.

Про проблеми фінансування лікування хворих на ниркову недостатність говорили на вранішній селекторній нараді в Черкаській ОДА. Як повідомив на нараді заступник директора департаменту охорони здоров’я Олег Найдан, станом на 1 травня 2о15 року в області 223 особи отримують медичну допомогу методом амбулаторного гемодіалізу. У поточному році виділено 8 млн. грн. в умовах співфінансування з місцевими бюджетами та 2,8 млн. на погашення заборгованості в 2014 році, повідомляє «Прочерк».

На нараді звучала інформація, що в області постійно існує проблема з фінансуванням цієї послуги.

Окремо Олег Найдан прозвітував, які райони мають заборгованість по оплаті послуги на лікування.

– Станом на цей час в повному розмірі виділено кошти за рахунок субвенції обласного бюджету та видатків з місцевих бюджетів і розпочато процедуру закупівлі в Канівському та Христинівському районах. У місті Черкаси, де найбільша кількість хворих на ниркову недостатність, виділено коштів виключно за рахунок субвенції з обласного бюджету, проведено процедуру закупівлі. Найбільш складна ситуація в Корсунь_Шевченківському районі, де хоч кошти і виділені за рахунок субвенції з обласного бюджету, але не планується розпочинати процедуру торгів та проводити оплату послуг, – зазначив доповідач.

Міський голова Черкас Сергій Одарич пояснив, чому місто зволікає з оплатою послуги на лікування нирочників:

– У Черкасах дійсно питання гостро стоїть. Маємо 45 хворих. У нас до серпня включно проблем немає. Але дефіцит до кінця року становить більше 7 мільйонів. Вважаю, слід добитися від центральної влади загальнодержавної програми. Якщо говорити за місто Черкаси, то ми маємо таку ситуацію, коли жителі районів області і навіть з Кіровоградської області реєструються в Черкасах для того, щоб отримувати фінансування для лікування у «Фрезеніусі». Бюджет міста Черкаси неспроможній фінансувати жителів районів або жителів інших областей, крім власне черкащан, – зазначив Одарич.

Вислухавши доповідачів Юрій Ткаченко звернувся до Найдана і дав завдання підготувати лист до Міністерства охорони здоров’я, черкаських нардепів, щоб все таки пролобіювати виділення коштів на рівні державного бюджету на фінансування гемодіалізу.

Крім того, за словами Ткаченка, слід розібратися і з ціною на послугу, бо як повідомляла йому нещодавно радник Президента Ольга Богомолець, розрахунки по ціні послуги не відповідають дійсності. Тож Ткаченко порадив підлеглим з департаменту охорони здоров’я звернутися і до АМКУ.

Знищені черкаськими дорогами запчастини активісти поклали перед входом до Будинку рад, де сьогодні проходила сесія міської ради. Вони вимагали вирішити питання щодо зволікання з ямковим ремонтом доріг у місті, який мав розпочатися ще місяць тому.

– Мабуть, немає жодного автолюбителя, який би не зазнав збитків від їзди нашими дорогами. Якщо ремонт буде відбуватися такими темпами, як зараз, то він не завершиться навіть до кінця року, – звернувся до депутатів активіст ГО «Автомайдан-Черкаси» Роман Гандзевич.

Крім того, він запропонував депутатам ініціювати створення комітетів конкурсних торгів у кожному департаменті, до складу яких залучити представників активних громадських організацій. На його думку, цього буде достатньо, щоб департаменти приймали неупереджені рішення на основі прозорих конкурсних торгів.

– Також ми будемо контролювати якість виконання ямкового ремонту доріг. І я впевнений, що при такому контролі латки будуть стояти не рік, а 4-5 років, як того вимагає технічна документація, – додав він.

В той же час міський голова Сергій Одарич доручив директору департаменту економіки відпрацювати можливість участі громадськості у конкурсних процедурах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору