Препарати для щитоподібної залози: 4 популярні міфи

27 квітня 2023, 16:05

На жаль, далеко не кожна людина зараз може похвалитися бездоганним здоров’ям щитоподібної залози. Однак сучасні медичні препарати та досягнення науки дозволяють жити повноцінним життям, навіть якщо цього органу взагалі немає.

Один із найпопулярніших лікарських засобів у цьому напрямку — L-Тироксин. За посиланням https://apteka911.ua/drugs/l-tiroksin-d1487 у МІС Аптека 9-1-1 ви знайдете більш детальну інформацію про ці таблетки. Якщо плануєте приймати препарати для щитоподібної залози, вам буде цікаво дізнатися про міфи та факти щодо таких засобів.

Міф 1: через ліки для щитоподібної залози можна набрати вагу

Це хибне твердження передусім пов’язують із тим, що препарати є гормональними. Але йдеться про зовсім інші гормони — синтетичні гормони щитоподібної залози, які необхідні за недостатнього функціонування органу. Тож ситуація скоріше зворотна: пігулки допоможуть навіть схуднути, адже нормалізують стан ендокринної системи.

Міф 2: можна за власним бажанням припинити вживання ліків

Є пацієнти, що самовільно вирішують більше не приймати левотироксин, бо почали вже добре почуватися. Проте гарне самопочуття пов’язане саме з уживанням ліків, а скасування препарату може бути дуже небезпечним. У випадку, якщо в людини повністю не працює щитоподібна залоза, через декілька місяців це може повільно привести навіть до смерті.

Міф 3: через прийом левотироксину пацієнти починають гірше почуватися

Найпринциповіший момент у терапії — грамотний підбір дозування. Лікарі призначають дозу з урахуванням аналізів, віку, ваги та індивідуальних особливостей пацієнта, і для доброго самопочуття необхідно приймати саме «‎свій»‎ об’єм левотироксину.

Міф 4: можна на власний розсуд змінювати дозування

Навіть якщо вам здалося, що ви приймаєте надто велику чи малу дозу пігулок, це не привід займатися самолікуванням, адже:

  • причина зміни самопочуття може критися не в «‎неправильній»‎ дозі ліків;
  • коли дозування справді потрібно змінити, ви без аналізів не дізнаєтеся, на яке саме;
  • буває так, що об’єм левотироксину необхідно змінити лише на певний період.

Ще одна небезпечна помилка — «‎призначати»‎ собі цей препарат, намагаючись схуднути завдяки прискоренню метаболізму. Якщо проблем зі щитоподібною залозою немає та лікар не рекомендує прийом спеціальних препаратів, займатися самолікуванням точно не варто.

Новини компанії

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору