Представник ІМІ став членом Консультативної ради при прокуратурі Черкаської області

18 червня 2014, 13:57

Черкаський представник Інституту Масової Інформації Маріанна Калашнікова стала членом Консультативної ради при прокуратурі Черкаської області.

Про це йдеться на сайті Інституту Масової Інформації.

Установчі збори організації відбулися 17 червня.

Основні завдання ради - сприяння утвердженню верховенства права, захисту інтересів громадян і держави від неправомірних посягань; впровадження громадських ініціатив,  спрямованих покращувати роботу прокуратури, забезпечувати відкритість інформації для суспільства про роботу прокуратури, унеможливлювати обмеження прав та свобод громадян органами прокуратури; аналіз додержання прав людини органами влади та місцевого самоврядування та проводення консультацій з громадянами з цих питань, проводення дослідження їх системних порушень.

Консультативна рада була сформована із депутатів різних рівнів, представників об’єднань громадян, правозахисних, профспілкових організацій, засобів масової інформації, науковців, організацій роботодавців, інших представників громадянського суспільства. Термін повноважень членів Консультативної ради становить два роки.

На першому засіданні прокурор Черкаської області Віктор Миколенко зізнався, що не тримається за своє крісло, а прийшов із намірами змінити роботу прокуратури в області накраще. Він ініціював надання адвокатської допомоги постраждалим журналістам. Миколенко розповів, що на початку розслідування кримінальних справ з побиття людей та журналістів під час зимових акцій протесту затягувалися через те, що їх розслідували люди, причетні діями чи бездіяльністю до цих злодіянь. «Також не вистачає свідчень, бо все відбувалося в умовах неочевидності. Зараз проводяться службові розслідування стосовно деяких посадових осіб», - додав прокурор області.

Маріанна Калашнікова сподівається, що членство в Раді прискорить притягнення до відповідальності усіх винних у побитті журналістів в Черкасах взимку.

Нагадаємо, завдяки спільним зусиллям черкаських журналістів Слідчий відділ прокуратури Черкаської області зареєстрував кримінальні провадження за фактами перешкоджання працівниками міліціїзаконній професійній діяльності журналістів під час висвітлення акцій протесту.

27 січня у Черкасах під час розгону мітингу коло Обласної державної адміністрації «Беркут» жорстоко побив журналіста каналу «Інтер» Станіслава Кухарчука. Оператору ТРК «Вікка» Сергію Єфімовурозбили камеру. Також постраждали двоє працівників польського каналу «Белсат», які є членами Польської спілки журналістів. Сергій Марчик був поранений «беркутівцями», лікарі йому наклали 11 швів на голову, його колегу Юрія Висоцького затримали.

20 лютого у Черкасах під час штурму “Беркутом” черкащан на блок-пості біля дамби фотографу газети “Вечірні Черкаси” Ігорю Єфімову беркутівець розбив голову. Журналіст був у жилеті «Преса», із бейджем і фотокамерою.

28 травня 2014 року черкаські журналісти вимагали від прокуратури перекваліфікувати справи за ознаками умисне перешкоджання професійній журналістській діяльності щодо журналістів, які постраждали від дій працівників спецпідрозділу “Беркут” у січні та лютому 2014 року, виконуючи свої професійні обов’язки.

До 28 травня злочини розслідували за ознаками кримінальних правопорушень за ст. 365 ККУ - перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки для потерпілого.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору