Вчора депутати проголосували за внесення змін до порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Таке рішення підтримали 240 народних обранців, 24 – проти. Про це інформують у прес-службі ВРУ.
Законом, зокрема, встановлено:
– поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років.
Збільшення страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років;
– провести перерахунок пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера. Відповідно до запропонованих змін необхідно буде провести перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 грудня 2015 року;
– обмежити виплату пенсії працюючим пенсіонерам. У період роботи пенсіонера виплачуватиметься пенсія у розмірі 85 %, але не менше за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Норма діятиме з 1 квітня 2015 року до 1 січня 2016 року;
Законом не обмежено пенсії для працюючих чорнобильців, працівників металургійної і хімічної промисловості, державних органів, органів місцевого самоврядування тощо, які є: інвалідами I та II групи; інвалідами війни III групи; учасниками бойових бій, у тому числі учасниками АТО; членами сімей загиблих(померлих) учасників бойових дій.
Законом обмежено пенсії працюючим суддям, як і державним службовцям, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії для суддів становить 10 мінімальних пенсій за віком.
Законом встановлено, що у період роботи на інших посадах пенсії, призначені відповідно до цих законів (крім військовослужбовців), виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам, поширюватиметься на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.
При цьому, обмеження щодо виплати пенсій, не застосовується на особливий період до осіб, які займають посади державних службовців в Міністерстві оборони України, Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах та безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави та пенсії яким призначено відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Законодавчий акт набуде чинності 1 квітня 2015 року.
Як повідомляє vikka.ua, лише один мажоритарник із Черкащини підтримав таке рішення, двоє були відсутні, четверо – не голосували. Натомість за законопроект проголосувало 4 списочників, 1 – висловився проти, двоє – були відсутні, один – не голосував.
Як голосували за проект закону депутати, пов’язані з Черкащиною:
Олег Петренко (округ №194, Блок Петра Порошенка) – відсутній;
Володимир Зубик (округ №195, група "Економічний розвиток) – не голосував;
Геннадій Бобов (округ №196, група "Економічний розвиток) – не голосував;
Владислав Голуб (округ №197, Блок Петра Порошенка) – за;
Сергій Рудик (округ №198, позафракційний) – відсутній;
Валентин Ничипоренко (округ №199, група "Економічний розвиток) – не голосував;
Антон Яценко (округ №200, група "Економічний розвиток) – не голосував;
Юлій Мамчур (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;
Ірина Геращенко (списочниця, Блок Петра Порошенка) – за;
Микола Томенко (списочник, Блок Петра Порошенка) – не голосував;
Максим Поляков (списочник, Народний фронт) – за.
Віталій Чепинога (списочник, Блок Петра Порошенка) – відсутній;
Олександр Долженков (списочник, Опозиційний блок) – проти;
Андрій Журжій (списочник, "Самопоміч") – за;
Світлана Заліщук (списочник, Блок Петра Порошенка) – відсутня.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram