Працівники на простої: черкаський тролейбусний парк зазнає збитків

14 січня 2023, 17:02

Фото: Суспільне.Черкаси

Через вимкнення світла та задля економії електроенергії Черкасами курсують менше тролейбусів. Через це підприємство зазнає збитків, а водіїв відправляють у простій.

Про це розповів начальник виробничо-диспетчерського відділу "Черкасиелектротрансу" Олег Жалдак, пише Суспільне.

Звернення від черкасців зі скаргами на роботу електротранспорту отримують щодня. Утім, пояснив, кількість тролейбусів на лініях скоротили через ситуацію з енергетикою. Раніше курсували 53 одиниці електротранспорту, а нині – 39:

"Зменшилася кількість рейсів та випуску рухомого складу на 20%. Якщо брати, до прикладу, перший маршрут, то по ньому повинні курсувати десять одиниць техніки, за нині курсують вісім. Так само по сьомому і по десятому маршрутах".

Усе, пояснив пан Олег, у межах економії енергоресурсів. А от саме підприємство зазнає збитків. Якщо в грудні 2021 року від перевезень там мали понад півтора мільйона гривень, то в грудні 2021 заробили лише 780 тисяч. Зменшилася й кількість платоспроможних пасажирів: якщо у грудні 2021 року їх перевезли 310 тисяч, то в грудні 2022-го було – 78 тисяч.

"У водіїв зменшилася зарплата. Раніше їм за 176 годин платили 13 тисяч гривень, то зараз ця сума десь на третину зменшилася. Водіїв відправляємо у простій, не з вини працівника, з оплатою дві третини тарифної ставки", – зазначив Олег Жалдак.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Гість :

Тролейбусний парк зазнає збитків через встановлення валідаторів.Більшість платоспроможних пасажирів гордо і з насмішкою їздять”зайцями”,кількість їх не скоротилася,просто контроль оплати проїзду відсутній.Такими темпами знищення підприємства неминуче.Це лише питання часу.Дуже шкода.Особливо тим,хто багато років має пряме відношення до цього підприємства.

толян :

коли ставили валідатори сказав бондаренко що гроші самі йтимуть в касу НО не уточнив у чію ,а также не сказав що потрібно тролейбусам їздити строго по графіку

Вгору