Працівники Черкаської ДМС виявились причетними до незаконних оборудок з біопаспортами

08 лютого 2018, 20:41

Викриті службовці підрозділів Державної міграційної служби у Києві та в Черкаській області у змові з приватними фірмами створили корупційну мережу, пов’язану з видачею біометричних паспортів, повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Користуючись службовим становищем, посадові особи певних структурних підрозділів ДМС налагодили корупційні схеми з відмивання грошей з керівниками приватних установ, які займалися прискоренням видачі закордонних паспортів .

Її суть полягала в наступному: за законодавством, щоб отримати біометричний паспорт, громадянин має зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів у підрозділі ДМС та офіційно оплатити квитанцію у розмірі 557,32 гривень або 800,32 гривень – залежно від бажаного терміну отримання документу.

Викриті посадовці ДМС, домовившись попередньо з «партнером» – суб’єктом господарювання – надавали його клієнтам можливість отримати біометричний паспорт в обхід електронної черги у найкоротші строки, однак за значно завищеною вартістю.

Так, виготовлення документу поза чергою за 22 робочих дні «коштувало» замовнику 3 тисячі гривень, а за 1-2 робочих дні – 11 тисяч гривень. Таким чином, службовці не лише отримали незаконні прибутки завдяки спланованим спекуляціям, а я й штучно створили неабиякі черги для бажаючих отримати біометричний паспорт у підрозділах міграційної служби. Як результат – бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень.

 

Оперативниками внутрішньої безпеки було встановлено причетність до злочинних схем окремих керівників територіальних підрозділів ДМС у місті Києві та Черкаській області, де змовники організували найбільш масштабну «роботу». Крім того, задокументовано майже 20 суб’єктів підприємницької діяльності, які надавали можливість платоспроможним клієнтам отримати позачергово необхідний документ у відділах міграційної служби.

Варто зазначити, що цього ж посадовця та його спільника – посередника з клієнтами – оперативники внутрішньої безпеки НПУ викрили у причетності до виготовлення, зберігання та збуту наркотиків різних видів.

Зібравши достатньо доказової бази щодо протиправних дій фігурантів корупційної мережі, працівники Департаменту внутрішньої безпеки, Головного слідчого управління НПУ та Генеральної прокуратури України провели санкціоновані обшуки у службових кабінетах та за місцем мешкання посадовців ДМС, а також – за адресами розташування викритих підприємств.

Під час заходів вилучено доказову документацію, чорнові записи та грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності. Вісім осіб затримано в порядку ст.208 КПК України.

На теперішній час тривають заходи щодо встановлення причетності інших працівників ДМС до корупційних схем та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору