9 співробітників компанії „Автострада“ розпочали свій робочий день по-особливому. Молоді „автострадівці“ колективно прийшли до Черкаського обласного центру служби крові Biopharmа Plasma з метою долучитись до донорства і тим самим врятувати комусь життя. Дехто з них пройшов донацію не вперше та готовий продовжувати здавати кров. Загалом у групі компаній „Автострада“ активно підтримують донорський рух. Щобільше, мають у своєму великому колективі більше як десять почесних донорів.
Поки йшли необхідні приготування та процедури, що передують донації, піар-менеджер компанії „Автострада“ Володимир Присяжнюк підтвердив, що їхні працівники вже не перший рік беруть участь у колективній здачі крові під час корпоративних благодійних акцій.
— У регіонах, де є присутність компанії, сьогодні також долучаються до цієї благородної справи, — зазначив він. — Цього року ми присвятили чергову акцію з колективної донації до Дня захисту дітей. Згодом плануємо долучитись ще і до Дня донора з іншими працівниками. Діти — наше майбутнє. І воно має бути здоровим. Тому ми розуміємо, що сьогоднішня наша допомога є певним вкладом у майбутнє здоров’я нації. Цікаво, що ми ніколи й нікого з наших співробітників не примушуємо до здачі крові. Все відбувається цілком свідомо та добровільно за можливостями, бажаннями та станом здоров’я.
Спеціаліст „Автостради“ Юрій Пантанюк здає кров вдруге. Не боїться зізнатись, що спочатку відчував природний страх перед процедурою, але коли все було позаду, сам підтримував друга, щоб той зміг подолати всі сумніви.
— Донорство окрім його соціально важливо функції, є корисним для здоров’я самого донора. Адже він отримує можливість не лише контролювати на постійній основі „самопочуття“ свого організму, але й оновлювати кров. І все ж головне — надзвичайно приємно на душі, коли усвідомлюєш, що можливо комусь врятував життя. Це дійсно зігріває серце, — щиро зізнається Юрій.
Його юна колега та студентка Ірина Дроботова, яка сьогодні проходить в компанії „Автострада“ практику, також вперше у своєму житті на власному досвіді дізнається, що таке бути донором. Дівчина розповіла, що приєдналась до колег за власним бажанням, бо має такий характер — завжди допомагати людям.
— Я намагаюсь допомагати людям саме тим, що є в межах моїх можливостей, — говорить Ірина — Тож, здати кров — це зовсім нескладна можливість. Хоча ця справа доволі відповідальна та потребує серйозного ставлення. Я, як і мої колеги, готувалась до донації та виконувала всі необхідні рекомендації щодо харчування напередодні ( за три дні) до здачі крові.
У самому Черкаському центрі служби крові дійсно радіють кожному новому донору. Бо крові забагато просто не буває. Тут вітається і колективне донорство від працівників підприємств, організацій та установ Черкащини.
— Насправді, коли люди мають спільну колективну мету, це їх об’єднує. А коли ця мета до того ж є такою соціально значущою, то на доданок маємо ще один великий плюс. Звісно, кожен донор насправді несе порятунок життя багатьом людям. І це не пафосні слова, — висловлює думку директор Biopharmа Plasma-Черкаси Ярослав Березань. — Сьогодні кров потрібна важко та онкохворим, постраждалим в ДТП та на виробництві, кров часто допомагає врятувати дитячі життя, є потрібною в терапії для деяких пацієнтів і часто є для них єдиною формою лікування.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram