Фільм про яскравий приклад сучасного рабства та таку сильну жагу до нормального життя зібрав повну залу – 124 особи. Прем’єрний показ стрічки відбувся 30 липня у кінотеатрі «Мультиплекс».
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомила БО "Від серця до серця".
Більше десяти років угорка Маріш служить одній сім’ї: готує, прибирає та ходить на роботу, де отримує гроші, які до копійки має віддавати своїй господарці. У неї забрали документи, б’ють та постійно принижують. Жінка не має власного ліжка, харчується недоїдками. У стрічці простежений героїчний шлях Маріш назад до свободи.
«Сьогодні присутні мали змогу побачити лише один із випадків, який стосується саме трудової експлуатації, а їх насправді в сучасному світі дуже багато, - пояснює програмна директорка Благодійна організація "Від серця до серця" Марина Стадник. – Ми бачимо дуже потужний фітбек після перегляду фільму. Глядачі не лише перейнялися долею героїні фільму, але і під час обговорення мали змогу висловити свою думку та поставити запитання, які їх хвилюють, експертам у цій сфері».
Як пояснює начальник відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Олександр Красюк, за оцінними даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України, від торгівлі людьми постраждало понад 230 тисяч осіб. Від сучасного рабства потерпають як всередині країни, так і закордоном.
«Ми щиро бажаємо, що такі акції допоможуть розвивати діалоги, які будуть сприяти попередженню такого явища, як торгівля людьми, підтримці постраждалих та переслідування торговців. Сподіваємося, що знання та досвід, які люди отримали після перегляду фільму, допоможуть черкасцям не потрапляти в такі ситуації»,- ділиться він.
Захід організовано представниками БО «Від серця до серця» спільно з Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, Черкаський обласний центр зайнятості, Черкаський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Департамент соціальної політики Черкаської міської ради.
Показ фільму відбувся в межах проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми», що реалізується в партнерстві з Агентством ООН з питань міграції за фінансової підтримки Mіністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Читайте також: У Черкасах безкоштовно покажуть фільм “Жінка в полоні”.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram