342 черкасці протягом січня-лютого п.р. подали декларації на повернення з бюджету податку, задекларувавши своє право на податкову знижку. Їм з бюджету буде повернуто майже 625,6 тис. грн. Зокрема, за навчання подали декларації 267 громадян на суму 372,4 тис.грн., за користування іпотечним кредитом - 36 громадян на суму 182,8 тис.грн., за оплату допоміжних репродуктивних технологій - 2 громадянки на суму 6,2 тис.грн., за переобладнання автотранспорту - 1 громадянин на суму 2,2 тис.грн. та за страхові платежі - 36 громадян на суму 56,5 тис.грн. Про це повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.
Як зазначив Антон Царюк, повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, при реалізації права на податкову знижку. Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з використанням права на податкову знижку, відображається платником податків у розділі V декларації про майновий стан та доходи (далі – декларація).
У рядку 13 декларації зазначаються позначкою «х» документально підтверджені категорії витрат, що включаються до податкової знижки відповідно до ст. 166 ПКУ.
Витрати, дозволені до податкової знижки, передбачені п. 166.3 ст. 166 ПКУ.
У рядку декларації зазначається загальна сума фактично здійснених протягом звітного (податкового) року витрат, понесених платником податку за наслідками звітного (податкового) року, у граничних розмірах, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до ст. 166 ПКУ.
При розрахунку понесених витрат потрібно врахувати обмеження, встановлені для окремої категорії. Наприклад, сума пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям за звітний податковий рік не повинна перевищувати 4% суми загального оподатковуваного доходу платника податків за такий звітний рік.
Сума нарахованої заробітної плати, зменшена на суму обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності, зазначається у рядку 15 декларації.
У рядку 16 декларації зазначається сума витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до складу податкової знижки.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника, нарахованого як заробітна плата. Тобто значення рядка 16 має бути менше або дорівнювати значенню рядка 14, але не більше значення рядка 15 декларації.
Сума податку на доходи фізичних осіб (рядок 17 декларації), на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку, розраховується як сума рядків декларації: сума заробітної плати з графи 4 рядка 10.1 – (рядок 15 – рядок 16) х на ставку податку (18%).
Для отримання податкової знижки платнику податку потрібно заповнити і подати декларацію до 31 грудня року, що настає за звітним.
Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації. Форма Декларації, за якою здійснюється декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у 2016 році, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».
За довідковою інформацією щодо кампанії декларування доходів громадяни міста можуть звертатись до Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Черкасах (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) або за тел. 32-11-27, 37-42-37.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram