Потрібно жертвувати всім, – черкаський спортсмен, який став чемпіоном України

23 травня 2015, 10:42

fXfFRn3Nngg

Черкаський спортсмен та фітнес-тренер Михайло Кисляков здобув перше місце в категорії «Класичний бодібілдинг до 175 см» за версією найпрестижнішої Міжнародної федерації бодібілдингу та фітнесу IFBB наприкінці квітня. Крім того, Михайло виконав норматив майстра спорту України з бодібілдингу. Готував до змагань майбутнього чемпіона його колега Сергій Панчук. Про особливості підготовки та подальші плани Михайло Кисляков розповів в інтерв'ю "Про все"

- Як давно ти почав займатися бодібілдингом?

- Трохи більше 3 років тому. Тоді я майже жартома вирішив виступити на змаганнях у категорії фітнес. До цього перепробував ледь не всі види спорту – ігрові, танцювальні, опановував бойові мистецтва, займався легкою атлетикою. Навіть виступав на змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів.

- Чому ти обрав саме цей спорт?

- Уже понад 8 років я працюю у сфері фітнесу, тож вирішив зупинитися на бодібілдингу, адже він спрямований на постійне вдосконалення свого тіла. Але це не лише спорт – це частина мене, це стиль життя. Треба постійно прораховувати харчування, тримати в балансі тренування й відпочинок на кожному етапі підготовки. Бо винагорода того варта, особливо коли ти бачиш своє відображення в дзеркалі й здобуваєш перемогу на змаганнях.

jRnU3Niq6eQ

- Чи дуже затратний такий вид спорту?

- Цей вид спорту не тільки один із найзатратніших, але ще й не приносить грошей на змаганнях. Тому більшість бодібілдерів – просто ентузіасти й фанати цього способу життя.

- Розкажи про свою першу значущу перемогу.

- Дуже добре пам’ятаю перші золоті медалі на чемпіонаті Європи WBPF (це друга за престижністю федерація у світі) одразу у двох категоріях – Фітнес та Men's physicue. Саме тоді я зрозумів, що не буду на цьому зупинятися й хочу виступати в найсильнішій федерації.

- А які твої найяскравіші спортивні досягнення?

- Чемпіон України і Європи WBPF з фітнесу 2013 року, чемпіон України і Європи WBPF у категорії Men' physicue 2013 року, срібний призер чемпіонату України IFBB з класичного бодібілдингу 2014 року, чемпіон Ураїни IFBB з класичного бодібілдингу 2015 року. Але головні вершини ще попереду!

- Які особливості підготовки до серйозних змагань?

- Це насамперед жорстка дієта, а також виснажливі й важкі щоденні тренування. Доводиться витримувати нелюдські навантаження на тіло й нервову систему. Тому кожна підготовка – це своєрідний виклик самому собі, перевірка, на що здатні твої тіло та характер.

NCrFSa7sivQ

- Чим доводиться жертвувати, аби здобути гарну форму?

- Майже всім! Їжею, вільним часом, розвагами. Ти схожий на постійний згусток нервів, який вибухає за найменшої нагоди. Тому навіть рідним буває поряд несолодко, хоча вони й намагаються мене зрозуміти й постійно підтримують.

- А які найскладніші етапи підготовки?

- Останні два тижні перед змаганнями. Коли треба дотиснути себе на 200% і довести до ідеальної форми. Це набір дуже специфічних погодинних дій, коли самопочуття не найкраще (м'яко кажучи!).

- Яке найдовше тренування? Скільки годин можеш провести в спортзалі?

- Краще говорити не про час, а про обсяги тренувань. Мій рекорд – 40 вправ по 4 підходи кожна за 1,5 години. Таку інтенсивність доводилось витримувати під час минулорічної підготовки.

6LOo6t0dStM

-  То що ж тобі найбільше подобається в цьому виді спорту?

- Те, що це насамперед спорт характерів, сили волі й повного самоконтролю. Головна мета – постійне самовдосконалення.

-  Якби не бодібілдинг, то яким спортом міг би займатися?

- Думаю, що так би й продовжував періодично міняти різні види спорту. Тож рано чи пізно все одно прийшов би до бодібілдингу!

- Якщо немає тренувань, як ти проводиш свій вільний час?

- Надаю перевагу активному відпочинку: подорожі, відпочинок на природі, прогулянки з рідними та друзями. Для мене слова «рух – це життя» більше, ніж просто слова!

 

- Що можеш побажати тим, хто мріє стати успішним спортсменом?

- Мати мрію – це вже перший крок! Далі необхідно таку мрію перетворити на мету й упевнено до неї йти. Щоб стати успішним спортсменом, треба регулярно перевершувати свої власні досягнення, боротися з самим собою. І результат не змусить довго чекати. Запам'ятайте: не перемагає лише той, хто не змагається!

 Спеціально для "Про все" Анна Кривопишина

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору